Jak często potrzebny jest serwis monitoringu?

Czy serwis systemu monitoringu jest w ogóle potrzebny?

Systemy kamer, jak każdy sprzęt elektroniczny, musi być poddawany serwisowi. Pomimo faktu, że nowoczesne systemy potrafią same powiadomić użytkownika o usterce wysyłając mu emaila, część usterek nie jest monitorowana i musi zostać wykryta przez wyspecjalizowanego technika podczas przeglądu okresowego. To samo z korektą ostrości, której można dokonać wyłącznie przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

A co w przypadku problemów z zasilaczami?

Istotnym elementem systemu kamer jest system zasilania składający się z zasilaczy napięcia stałego 12 lub 48V zasilającego tak i kamery, jak i rejestratory. Wymagają one systematycznej kontroli regulacji napięcia wyjściowego z racji, że za duże napięcie z zasilacza może być (i jest najczęstszą) przyczyną uszkodzeń i powoduje szybkie wypalanie promienników podczerwieni, które są najpopularniejszym elementem dodatkowego doświetlenia pola obserwacyjnego zapewniając tym samym daleki zasięg i niewielkie zużycie energii. W przypadku awarii warto wyposażyć się w zasilacze buforowe z akumulatorami do awaryjnego zasilania urządzeń.

Nie zapomnijmy o czyszczeniu.

Często zdarza się, że na drodze wizji pojawia się tajemnicza pajęczyna czy zabrudzenie zniekształcające obraz. Być może w ciągu dnia i tak dopatrzymy się niechcianego gościa, jednak w nocy będzie on zupełnie niewidoczny. Pamiętajmy, że jakość nagrania jest istotna, jeśli chcemy odtworzyć przebieg włamania czy zidentyfikować sprawców, także ten aspekt serwisu monitoringu nie powinien zostać zaniedbany.

A wiecie, że częścią systemu zabezpieczeń są również wentylatory?

Niewiele osób jest tego świadoma, że podobnie jak w komputerze, w rejestratorach znajdziemy wentylatory, które mogą ulec zakurzeniu, co w rezultacie prowadzi do przegrzania sprzętu. Wentylatory po dłuższym czasie pracy ulegają zabrudzeniu i może to doprowadzić nawet do ich całkowitego zatrzymania, jak i uszkodzenia przegrzanych dysków twardych, co niestety kończy się utratą danych z monitoringu. Jeśli chcemy mieć podgląd kamery na naszym telefonie, rejestratory podłączone do sieci mogą również wymagać aktualizacji ddnsów i domen. W tym przypadku zalecamy skorzystanie z usług serwisu monitoringu.

Jak często zalecany jest serwis monitoringu?

Sumując, najlepiej przyjrzeć się systemowi kamer co pół roku lub co rok. Polecamy monitoring Gdańsk, serwis monitoringu DNMAX.

Źródło:
https://www.auto-swiat.pl/porady/jak-wybrac-dobry-i-niedrogi-zestaw-do-monitoringu-domu-i-garazu-ranking-zestawow/yrz0gs7

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow