Ile kosztuje montaż monitoringu?

Z czego składa się system monitoringu?

System monitoringu nie składa się wyłącznie z kamer, chociaż stanowią one dużą część kosztu całej instalacji, chociażby z racji ich ilości. Rzadko kiedy wystarczy jedna kamera, klienci standardowo zamawiają zestaw składający się z przynajmniej 4 kamer. Do tego dochodzi koszt rejestratora, dysku twardego, zasilacza, okablowania oraz opcjonalnie zasilania awaryjnego. Przykładowy zestaw obejmuje:

  • 4 kamery
  • rejestrator
  • dysk twardy
  • zasilacz do kamer
  • przewody

Do wyboru mamy również kilka rodzajów standardów technologii transmisji takich jak: CVBS, CVI, AHD, TVI oraz cyfrową IP.

system monitoringu: kamery, rejestrator monitoringu, dysk twardy zasilacz do kamer, przewody

Ceny kamer do monitoringu

Przyglądając się dostępnym opcjom, zwracamy uwagę na jakość obrazu. W dzisiejszych czasach, dobra rozdzielczość co najmniej Full HD (2Mpx) nie jest problemem - jest to nawet mało patrząc na to, jak szybko rozwija się rynek systemów CCTV. Dzisiejszy standard to 4Mpx lub 5Mpx, a kamery Full HD kosztują już od 200 PLN.

Powinniśmy rozważyć również takie czynniki jak długość i szerokość obszaru monitorowanego przez kamerę oraz potrzebę inteligentnych funkcji analitycznych do weryfikacji zagrożenia. Dobieramy odpowiedni obiektyw do kamery, wymaganą czułość kamery (wyrażaną w luxach) w zależności od naświetlenia terenu po zmroku, podświetlenie nocne kamery diodami IR lub białą diodą. Technologia Starlight lub ColorVu pozwoli na kolorowy obraz całą dobę.

Najważniejsza jest rozdzielczość, aby umożliwić weryfikację postaci lub pojazdu (nawet tablic rejestracyjnych) w jak najlepszej jakości. Za kamerę będącą w stanie uchwycić twarz złodziejaszka w całkowitej ciemności możemy już zapłacić nawet 3000 PLN.

Rejestrator do kamer

Aby umożliwić nagrywanie i oglądanie wizji z kamer do monitorowania lokalnie na telewizorze lub zdalnie z każdego miejsca na świecie w telefonie bądź laptopie, musimy zainwestować w rejestrator do kamer. Rejestrator dopasowuje się zawsze do ilości kamer. Dla wspomnianego wcześniej zestawu 4 kamer wystarczy 4-kanałowy rejestrator w przypadku prostego monitoringu domu jednorodzinnego, jednak przy dużych posiadłościach może być potrzebny nawet 8 lub 16-kanałowy rejestrator. Za model podstawowy obsługujący 4 kamery zapłacimy od 500 PLN. Cena rejestratora zależy np. od maksymalnej obsługiwanej jakości obrazu, ilości obsługiwanych dysków twardych, możliwości inteligentnej analityki obrazu, możliwych wejść i wyjść alarmowych, audio lub HDMI.

Specjalny dysk do 24-godzinnej pracy

Na samym początku warto wspomnieć, że nie wystarczy zwykły dysk używany przez nas w komputerze, a wymagany jest dysk specjalny, przeznaczony do pracy ciągłej, jakiej wymaga rejestrator. Typowy dysk niespecjalistyczny nie jest przystosowany do ciągłej pracy w zamkniętym środowisku. Ceny dysków zaczynają się od 220 PLN i rosną w zależności od pojemności. Przykładowo, przy słabej rozdzielczości już dysk o pojemności 1 TB da radę przechować obraz przez okres 14 dni, jednak w przypadku dobrej jakości obrazu, wymagany będzie dysk o pojemności 4 TB. Rejestratory można wyposażyć w jeden dysk lub więcej, jeśli chcemy wydłużyć archiwizację nagrań.

Zasilacze do kamer monitoringu

Rozróżniamy zasilacze tradycyjne wtyczkowe przy pomocy klasycznych listew zasilających i zasilacze buforowe z akumulatorem posiadające zabezpieczenia w przypadku przepięć oraz zasilacze awaryjne UPS. Drugi i trzeci system zasilania jest systemem awaryjnym, jednak jest on istotny nie tylko w przypadku burzy, zaniku prądu czy awarii, ale również w przypadku celowego działania w przypadku włamania. Jeśli złodziej wyłączy nam prąd, kamery monitoringu będą w stanie dalej pracować, a rejestrator będzie nagrywał przez określony czas.

Aby określić czas działania systemu bez prądu, wymagane jest sporządzenie bilansu prądowego wszystkich urządzeń monitoringu i dobranie odpowiedniej mocy zasilacza oraz pojemności i ilości akumulatorów. Ceny nie są wygórowane i zaczynają się od 50 PLN za zwykły zasilacz do 4 kamera, a koszt zestawu awaryjnego to 200 PLN w górę.

Przewody, czyli okablowanie naszego systemu

Na rynku dostępne są różnego rodzaju okablowania – od tych tańszych przewodów UTP w cenie od 1,40 PLN za metr, po kabel koncentryczny z zasilaniem kosztującego ok. 1,80 za metr. Wymagana długość przewodów zależy od projektu, pamiętajmy jednak, że okablowanie musi prowadzić od rejestratora do każdej kamery, także w przypadku domku z 4 kamerami okablowanie kosztuje od ok.100 PLN.

Montaż kamer Gdańsk - Jaki jest koszt instalacji kamer monitoringu?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek kalkulacji, należy zwrócić uwagę na producentów urządzeń. System monitoringu jest zakładany po to, aby spełniał swoją funkcję i nagrywał istotny dla nas materiał. Co z tego, że monitoring jest, skoro nie działa, bo zamontowaliśmy tanie urządzenia, które podziałały tylko chwilę albo działają, a nagrań brak? Tutaj nie ma dobrze i tanio, chyba, że chcemy mieć dwa systemy monitoringu 🙂

Najważniejsze to wybrać producentów, którzy cieszą się najmniejszą awaryjnością potwierdzoną nawet 36-miesięczną gwarancją na sprzęt. Najlepszym rozwiązaniem będą marki Hikvision, Dahua, BCS lub Novus.

Jak widzimy powyżej, z racji popularyzacji monitoringu w domach, ceny takiego systemu są na całkiem przystępnym poziomie. Aby poznać dokładny koszt montażu monitoringu, musimy jednak przeprowadzić analizę potrzeb klienta. Liczba kamer zależy od rozmiarów nieruchomości i ukształtowania terenu, a dobór odpowiedniego rejestratora zależy od wymaganej jakości obrazu oraz możliwości obsługi i integracji z innymi systemami. Zalecamy montaż urządzeń dobrej jakości, które pozwolą na bezawaryjne korzystanie przez lata, jednak gwarantujemy najlepszy możliwy stosunek ceny do jakości.

Zapraszamy do przyjrzenia się przykładowej ofercie systemu monitoringu:

Kamery – 4 sztuki – 800 PLN
Rejestrator – 1 sztuka – 500 PLN
Dysk twardy – 1 sztuka – 220 PLN
Zasilacz – 1 sztuka – 50 PLN
UPS – 1 sztuka –200 PLN
Okablowanie – 100 PLN

Razem daje to nam kwotę 1870 PLN. Zestaw ten to podstawowe rozwiązanie, jednak gwarantuje realnie dobry obraz oraz podtrzymanie działania urządzeń do monitorowania w przypadku braku prądu.

Koszt montażu i konfiguracji takiego zestawu przez wyspecjalizowaną firmę zależy od obiektu i ilości pracy związanej z montażem okablowania oraz urządzeń.

Montaż monitoringu Gdańsk

Z racji na panujące zaawansowanie technologiczne na rynku, dostępne systemy monitoringu renomowanych producentów umożliwiają uzyskanie dobrego jakościowo obrazu z kamer, optymalnego czasu zapisu oraz inteligentnego monitoringu. Aby w pełni wykorzystać te atuty, istotne jest, aby montażu dokonała przeszkolona do tego celu osoba – specjalista ds. monitoringu.

Przeprowadzając analizę potrzeb klienta, będziemy w stanie przedstawić najkorzystniejsze opcje i przedstawić pełny kosztorys montażu monitoringu. Proszę się nie obawiać, nasza siedziba nie znajduje się na terenie Warszawy, a oferowana cena nie zwali Państwa z nóg. Dokonamy bezpłatnej wizji na obiekcie oraz przedstawimy ofertę zgodną z wymaganiami.

Więcej informacji odnośnie monitoringu znajdziecie pod tym linkiem.

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow