Serwis monitoringu - na czym polega?

Zainwestowałeś w system monitoringu do domu lub firmy i wszystko działa bez zarzutu? To świetnie, ale nie oznacza to, że serwis monitoringu jest potrzebny wyłącznie wtedy, gdy otrzymasz alert o usterce! Mimo że systemy monitoringu są coraz bardziej zaawansowane, nie powinno się pomijać ich okresowych przeglądów technicznych.

Na czym dokładnie polega serwis monitoringu? Jakie czynności się wówczas wykonuje? W DNMAX świadczymy nie tylko usługi, takie jak projektowanie i instalacja systemów do monitoringu, ale i oferujemy ich serwis. Sprawdź, jak to u nas wygląda!

Serwis monitoringu, czyli co?

Jak wiadomo, głównym celem systemów monitoringu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa konkretnego obszaru (w obiektach lub na zewnątrz). Efektywność monitoringu zależy jednak od wielu czynników. Ewentualne usterki lub nieodpowiednie ustawienia elementów monitoringu znacząco wpływają na skuteczność systemu.

W tym celu, warto przeprowadzać okresowy serwis monitoringu. Wtedy ma się pewność najwyższej możliwej ochrony przed włamaniem, kradzieżą i innymi zdarzeniami tego typu.

Co obejmuje serwis monitoringu?

Serwis monitoringu to, mogłoby się wydawać, głównie sprawdzenie poprawności funkcjonowania całego systemu. Obejmuje on jednak zdecydowanie więcej czynności - przynajmniej, jeżeli mówimy o serwisie wykonywanym przez doświadczonych techników z naszej firmy DNMAX.

Sprawdzenie

Zacznijmy od tego, co chyba najbardziej oczywiste, czyli sprawdzenia całości funkcjonowania systemu monitoringu i poszczególnych jego elementów. Mimo że w większości przypadków system poinformuje o awarii, nie oznacza to, że wszystkie ewentualne usterki są zgłaszane.

W DNMAX pracujemy na najlepszych sprzętach, takich firm jak m.in. Hikvision i Dahua. Mimo że są one naprawdę bardzo zaawansowane technologicznie i wykazują się najwyższą skutecznością, w ich przypadku również trzeba zadbać o regularny serwis i konserwację systemu.

Sprawdzenie systemu monitoringu obejmuje różne elementy (w zależności od rodzaju monitoringu). Są to m.in. kamery, rejestratory, czujniki, zasilacze i przewody zasilające, serwery sieciowe itd. Każda z części systemu alarmowego jest jednak nie tylko sprawdzona, ale i - w razie potrzeby - przeczyszczona. Sprawdź, dlaczego jest to tak potrzebne!

Czyszczenie

Czy wiesz, że czasami nawet drobne zabrudzenie czy osiadający kurz mogą być przyczyną znaczącego spadku jakości nagrań z monitoringu? Jeżeli nie dzieje się nic niepokojącego, być może nie będzie Ci to nawet przeszkadzać. Gorzej, jeśli nastąpi zdarzenie niepożądane (które jest zawsze nagłe i nieprzewidziane) i ta jakość nagrania może okazać się kluczowa do ujęcia sprawcy czy przekazania materiału dowodowego organom ścigania.

Może się wydawać, że najbardziej istotne jest dokładne przeczyszczenie kamer. Oczywiście, nie jest to bez znaczenia, ale bardzo ważne jest również zadbanie o czystość wentylatorów, które - zanieczyszczone - mogą przestać działać i - tym samym - zatrzymać proces rejestracji danych z monitoringu.

Warto mieć na uwadze, że każdy element systemu monitoringu powinien być w jak najlepszym stanie i o żadnym nie należy zapominać!

Regulacja ustawień

Regulacja ustawień jest czymś, co może się wydawać w pierwszej chwili niepotrzebną częścią serwisu monitoringu. W końcu przecież robi się to podczas instalacji systemu!

Niemniej jednak kamery do monitoringu wymagają regularnej korekty regulacji ostrości. Co ważne - jest to możliwe do wykonania przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dlatego też jest to po stronie technika, który zajmuje się serwisem monitoringu. Po wykonaniu korekty 

regulacji ostrości kamer, jakość nagrań z monitoringu będzie znacząco wyższa, co bezpośrednio wpłynie na poziom bezpieczeństwa.

Instalacja aktualizacji

Podobnie jak w przypadku systemów komputerowych, tak i systemy monitoringu wymagają regularnych aktualizacji. Dzięki temu możesz mieć np. stały podgląd nagrań z kamery na urządzeniach mobilnych, choć nie tylko. Rzeczywiste i stałe komunikowanie się ze sobą poszczególnych elementów systemu monitoringu gwarantuje ciągłość jego pracy.

Regularny serwis monitoringu to konieczność, jeżeli zależy Ci na wysokim poziomie bezpieczeństwa!

Chcesz skutecznie zabezpieczyć swój dom, działkę czy firmę przed włamaniem, kradzieżą czy innymi niebezpiecznymi zdarzeniami? Zainwestuj w wysokiej klasy system monitoringu, powierz jego montaż profesjonalistom i regularnie wykonuj serwis monitoringu! Tylko wówczas możesz być pewien, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, by uzyskać maksymalny stopień ochrony.

Nasza firma DNMAX zajmuje się kompleksowym wsparciem w zakresie monitoringu. Projektujemy rozwiązania szyte na miarę, pomagamy w doborze odpowiednich sprzętów, oferujemy montaż systemu, a następnie okresowy jego serwis.

Jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy w którejkolwiek z powyższych czynności - zachęcamy do kontaktu i rozmowy o Twoich oczekiwaniach! Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow