Montaż wideodomofonu – funkcje zapewniające bezpieczeństwo

Wideodomofon jest to dobrze znane urządzenie, które zapewnia wysoki stopień wygody, zwiększając przy tym nasze bezpieczeństwo. Nowoczesne wideomofony oprócz możliwości usłyszenia i zobaczenia wszystkiego, co dzieje się na zewnątrz budynku, umożliwiają również otwieranie furtki, bramy czy szlabanu.

Zadaniem wideomofonu jest umożliwienie kontaktu użytkownikowi budynku z osobą, która znajduje się przed furtką, zanim zdecydujemy się na jej otwarcie. Wideodomofon to praktyczny i funkcjonalny systemem kontroli dostępu w firmie czy domu jednorodzinnym pozwalający na skuteczną identyfikację osób z zewnątrz oraz na obejrzenie otoczenia, oceniając przy tym ewentualne zagrożenie.

Ich podstawowym zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka wtargnięcia na naszą posesję przez osoby niepowołane. Różnica między typowym domofonem a wideofonem polega w głównej mierze na funkcjonalności i stopniowi komfortu, jaki zapewniają. Domofony umożliwiają jedynie kontakt głosowy. Wideodomofon to rozbudowana wersja domofonu, a właściwie urządzenie rozszerzone o dodatkową możliwość weryfikacji wizualnej.

Montaż wideomofonu – jakie posiada funkcje?

Standardowy – przewodowy zestaw wideodomofonu składa się z panelu zewnętrznego wyposażonego w kamerę, monitora i zasilacza, który zapewnia dopływ prądu niezbędny do funkcjonowania systemu. Decydując się na montaż zestawu bezprzewodowego, mamy możliwość kontroli systemu zdalnie, za pomocą smartfona czy tabletu. Dzięki niemu istnieje możliwość rozmowy między osobą, która znajduje się przy drzwiach/furtce i nacisnęła guzik wywołujący połączenie, a osobą znajdującą się na terenie posesji lub w domu.

Warto rozważyć montaż domofonu również pod kątem innych posiadanych już zabezpieczeń, takich jak monitoring. Zewnętrzne kamery można wykorzystać w wideomofonach, co pozwala na większe pole widzenia oraz efektywne rozbudowanie posiadanych już zabezpieczeń.

Wideodomofon – z czego się składa system?

Domofony starego typu, które składały się jedynie z niewielkiego ekranu, głośnika i przycisków to już przeszłość. Dziś na instalatora czeka znacznie większa ilość składowych i okablowania. Instalacja wideodomofonu może przybrać nawet charakter małej rozdzielni. Kable do monitora, głośników i do zewnętrznych paneli to tylko część połączenia. Wszystko dlatego, że urządzenie składa się z wielu elementów, których podłączenie wymaga przemyślanej instalacji.

Nowoczesne wideomofony wyposażone są w:

·       możliwość współpracy z systemem monitoringu, 

·      wbudowane głośniki i mikrofon,

·      panel zewnętrzny, 

·     panel bramowy,

·       czytnik kart pamięci,

·       funkcje automatycznego wykonywania zdjęć w przypadku braku odpowiedzi na przycisk dzwonka,

·       funkcje umożliwiającą rejestrację krótkich wiadomości głosowych w przypadku braku odpowiedzi na przycisk dzwonka,

·       wbudowany moduł Wi-Fi, umożliwiający komunikację z Routerem

·       możliwość instalacji i wzajemnej konfiguracji dwóch lub więcej paneli zewnętrznych,

·       możliwość obsługi kart microSD,

·       możliwość przechwytywania zdjęcia podczas połączeń wideo.

Jak przygotować się do instalacji?

Zastanawiasz się, jak podłączyć wideodomofon? Instalacja domofonu jest łatwiejsza niż myślisz.

Aby podłączyć domofon, musisz przygotować odpowiednie przewody i wymierzyć ich długość. Warto również zawczasu ustalić rozmieszczenie poszczególnych elementów. Kable powinny być dobrze dopasowane do umiejscowienia instalacji, tak aby zapewnić bezpieczeństwo domu. Należy pamiętać, aby podczas montażu kierować się instrukcją.

Uwzględnić należy również rozmieszczenie instalacji elektrycznej. Okablowanie wideodomofonów powinno być tak poprowadzone, aby nie wywołało zakłóceń elektromagnetycznych. Monitor będzie umieszczony na ścianie w domu, jednak jego druga część będzie narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne. Z tego powodu podczas montażu należy zadbać o odpowiednią izolację.

Ile to wszystko kosztuje?

Zastanawiasz się, ile kosztuje montaż wideodomofonu? Znacznie droższe będą nowoczesne modele, które są wyposażone w kamerę o wysokiej jakości obrazu umożliwiające podgląd za pomocą aplikacji oraz szybkie połączenie.

Koszt montażu domofonu tradycyjnego (analogowego) zamyka się zazwyczaj w kwocie 500 złotych. Dostępne są również tańsze modele, które jednak mogą być znacznie gorsze jakościowo.

Wideodomofon to wydatek średnio nieco ponad tysiąca złotych. Jeśli chcesz podłączyć dodatkowy monitor bądź kasetę z kamerą, będziesz musiał dodać od 150 do 300 złotych za każdy punkt.

Od czego zależy cena wideodomofonu?

W praktyce to, ile zapłacisz ostatecznie, zależeć będzie od funkcji, które wybierzesz. Wideodomofony są wyposażone w liczne funkcjonalności, które poprawią komfort ich użytkowania w przyszłości. Cena będzie się również różnić w zależności od długości przewodu, który będzie trzeba położyć oraz trudności przygotowania obszaru w okolicy domofonu. Kłucie czy bruzdowanie sprawi, że przygotowanie wideodomofonów do podłączania może się okazać znacznie utrudnione.

Dodatkowe koszty wygeneruje m.in.:

montaż elektrozaczepu furtki,

samozamykacz furtki,

podpięcie kasety zewnętrznej cyfrowej. 

Jednocześnie wydaje się, że w ulepszenia warto zainwestować, ponieważ mogą one znacznie podnieść komfort życia domowników. Wideodomofony wyróżniają się wieloma korzyściami dla domu. Zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu to – jak wskazano powyżej – tylko niektóre z nich.

Wideodomofon – czy montaż da się przeprowadzić sprawnie i korzystnie cenowo?

Wideodomofony to przyszłość dla wszystkich właścicieli domu. Urządzenie jest również wykorzystywane coraz częściej przez tych, którzy mieszkają w mieszkaniu w bloku.

Jeśli chcesz szybko i sprawnie zamontować wideodomofon, korzystaj ze wskazówek producenta lub zdecyduj się na zaangażowanie specjalisty w dziedzinie. Nowoczesne urządzenia są coraz bardziej intuicyjne i z tego względu łatwiej jest przeprowadzić ich podłączenie.

Jeśli obawiasz się, że podczas montażu wideodomofonu dojdzie do konieczności zbyt dużej ingerencji w obecną konstrukcję budynku, skonsultuj swój wybór ze specjalistą. Przygotowania do instalacji warto zacząć od jej zaplanowania. Gdy zdecydujesz się już, gdzie chciałbyś, aby były zlokalizowane konkretne jej elementy, przemyśl, jak powinno do nich zostać doprowadzone okablowanie. Aktualnie osoby zajmujące się montażem wideodomofonów na co dzień dysponują wieloma ciekawymi rozwiązaniami, które pozwalają ułatwić proces montażu i dodatkowo nie prowadzą do powstania nieestetycznych dziur i ewentualnych dalszych uszkodzeń. Jednym z takich rozwiązań są specjalne prowadnice, które skutecznie odizolują i ukryją kable.

Niezależnie od ceny, jaką będziesz musiał ponieść w związku z montażem wideodomofonu, należy podkreślić, że będzie to wydatek warty poniesienia. Domofon wyposażony w kamery zwiększy komfort użytkowania z urządzenia i sprawi, że Ty i pozostali domownicy będziecie się czuli znacznie bardziej bezpiecznie.

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow