Jaka kamera do monitoringu podwórka?

Jaka kamera najlepiej sprawdzi się do monitoringu podwórka? Jakie parametry powinna posiadać kamera zewnętrzna do monitorowania podwórka, by była maksymalnie skuteczna i niezawodna?

O monitoringu domu mówi się i pisze dość sporo. Warto jednak pamiętać, że obszar dookoła posesji także powinno się monitorować, by mieć pełen obraz sytuacji na temat tego, co dzieje się w najbliższej okolicy. W tym tekście postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące systemów monitoringu podwórka, czy - szerzej - systemów monitoringu zewnętrznego. Sprawdź, jaka kamera do monitoringu podwórka sprawdzi się najlepiej!

System monitoringu podwórka - niezbędne elementy

Zanim przejdziemy konkretnie do kamer do monitoringu podwórka, zacznijmy od niezbędnych elementów całego systemu.

Poza wspomnianymi już urządzeniami, należy się zaopatrzyć także w rejestrator, dysk, zasilacz oraz przewody. Każdy z tych elementów posiada istotne funkcje, stanowiące o skuteczności całego systemu, jednak zdecydowanie najwięcej uwagi poświęca się z reguły kamerom. Dlaczego? Jeżeli będą one nieodpowiednie, nie ma mowy o skutecznym systemie monitoringu - czy to domu, czy podwórka.

Zarówno kamerę zewnętrzną, jak i wszystkie pozostałe komponenty powinno się wybierać bardzo starannie i w oparciu o najnowszą wiedzę na temat skutecznych systemów monitoringu. Jest to związane z tym, że technika bardzo szybko idzie do przodu i to, co było najlepsze jakiś czas temu, obecnie może być już mocno przestarzałe. Oczywiście, nie trzeba tego robić samodzielnie. Zawsze istnieje opcja oddelegowania tego zadania profesjonalistom, takim jak nasi fachowcy z DNMAX!

Dobra kamera zewnętrzna, czyli jaka?

Przejdźmy do głównego tematu tekstu,czyli kamer zewnętrznych... Istnieje co najmniej kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę, wybierając je jako element systemu monitoringu. Poniżej znajdziesz te najbardziej istotne - te, od których warto zacząć.

Dająca wyraźny obraz - także w nocy

Żadna kamera zewnętrzna, która nie da Ci wyraźnego obrazu, nie sprawdzi się jako element systemu monitoringu podwórka. To fakt niepodlegający dyskusji. To właśnie dobra jakość obrazu sprawi, że będziesz mógł zidentyfikować przebieg zdarzenia czy przekazać materiały dowodowe odpowiednim służbom. Szerokokątny obiektyw, wide dynamic range czy promiennik IR to kolejne funkcje kamer zewnętrznych, w znacznym stopniu wpływające na jakość obrazu.

Wybierając kamerę zewnętrzną, zwróć również szczególną uwagę na jej jakość obrazu przy gorszej widoczności - szczególnie w nocy. W końcu większość włamań czy kradzieży zdarza się właśnie "po godzinach", w porze nocnej czy w warunkach gorszej widoczności. Wszystko właśnie po to, by identyfikacja sprawcy zdarzenia była trudniejsza i bardziej czasochłonna.

Niektóre urządzenia posiadają także inteligentną analitykę obrazu. Wiesz, co to jest? Dzięki tej funkcjonalności, możliwa jest analiza obrazu "tu i teraz". Nawet jeśli zewnętrzna kamera, którą wybierzesz, ma taką funkcję, pamiętaj, że nie jest to rozwiązanie bez wad i jego skuteczność potrafi być różna. W związku z tym, mimo wszystko - zdecydowanie warto zapisywać równolegle obraz, by móc go także samodzielnie przeanalizować.

Monitorująca odpowiedni obszar

Zależy Ci na tym, by nie kupować wielu kamer, ale jednocześnie "pokryć" nimi całe swoje podwórko? Być może najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie kamera obrotowa. To urządzenie ma ogrom zalet, ale nie zapomnij o dość dużej wadzie. Gdy obserwuje jeden obszar, pozostałe nie są już monitorowane.

Oczywiście, istnieje możliwość zaprojektowania systemu złożonego z kilku kamer obrotowych, które idealnie będą się dopełniać. Jest to jednak zadanie dla fachowców, a nie osoby, która chce stworzyć system monitoringu zewnętrznego tylko na swoje potrzeby.

Odporna na warunki zewnętrzne

Kamery zewnętrzne, niezależnie od typu, muszą być również odporne na warunki atmosferyczne. O ile w przypadku kamer wewnętrznych nie jest to z wiadomych względów istotne, tu może być decydujące. W Polsce pogoda w końcu potrafi płatać nie lada figle i nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się np. ogromny mróz czy gwałtowny wiatr.

Oczywiście, niektórzy mogą od razu stwierdzić, że kluczowe jest tu odpowiednie mocowanie, nie obudowa, ale, według nas, oba te aspekty mają podobną rangę.

Wandaloodporna

Kamery zewnętrzne do monitoringu podwórka powinny być również wandaloodporne. Innymi słowy - powinny móc zapewniać ciągłość działania także w warunkach narażenia na akty wandalizmu.

Jest to szczególnie istotne w kontekście tego, że kamery tego typu są często montowane w miejscach dość łatwo dostępnych dla potencjalnych wandali.

Intuicyjna w obsłudze

Nie tylko budowa czy jakość obrazu są kluczowe w przypadku kamer zewnętrznych. Nie można zapomnieć także o intuicyjnej obsłudze - szczególnie ważnej wtedy, gdy samodzielnie będziesz ją konfigurował i obsługiwał.

Posiadająca system detekcji ruchu

Funkcja detekcji ruchu jest również szalenie istotna w kamerach do monitoringu podwórka. To dzięki niej będą rejestrować i wysyłać powiadomienia o jakimkolwiek ruchu na zewnątrz, dzięki czemu czas reakcji na zagrożenie będzie znacznie krótszy. Tym samym - zdecydowanie zwiększy się szansa na udaremnienie sytuacji niepożądanej.

Kamery IP, WIFI czy analogowe? Które lepsze do monitoringu podwórka?

Kamera zewnętrzna WIFI (bezprzewodowa), kamera IP czy przewodowa - analogowa? Która z nich najlepiej sprawdzi się do monitoringu podwórka?

Kamera WIFI

Kamera zewnętrzna WIFI ma dużo zalet i często wykorzystuje się ją do monitoringu podwórka.

Przede wszystkim, kamery WIFI, aby prawidłowo pracować, potrzebują tylko doprowadzenia zasilenia i odpowiedniej lokalizacji (w zasięgu sieci). W efekcie, nie ma konieczności doprowadzania specjalnego okablowania.

Dodatkowo, dobre kamery WIFI można z łatwością sparować z innym urządzeniem odbierającym obraz. W związku z tym, w każdej chwili możesz obserwować, co dzieje się na Twoim podwórku.

Kamera IP do monitoringu podwórka

Kamery IP do monitoringu podwórka są urządzeniami nowoczesnymi i dającymi duże możliwości. Wyróżniają się świetną jakością obrazu, ale - nie można tego pominąć - są droższe niż kamery analogowe.

Ogromnym plusem kamer IP jest dodatkowo to, że nie muszą być okablowane. Dzięki temu, można je instalować w niemal każdym miejscu na podwórku.

Na rynku jest ogromny wybór urządzeń IP, więc z pewnością uda się wybrać kamerę idealnie trafiającą w Twoje potrzeby.

Kamera analogowa do monitoringu zewnętrznego

Niektórzy oceniają kamery analogowe jako przestarzałe. W rzeczywistości, jest to rozwiązanie, które może z powodzeniem sprawdzić się jako element systemu do monitoringu podwórka.

Kamera analogowa jest to urządzenie, które wykorzystuje do zapisu taśmę magnetyczną. System analogowy charakteryzuje się niską ceną, ale - jednocześnie - jest połączony przewodowo. To właśnie ten element analogowy stanowi barierę, która sprawia, że coraz więcej osób stawia na kamery IP i system cyfrowy.

Potrzebujesz system monitoringu podwórka? Powierz jego wykonanie profesjonalistom!

Wiesz już, jaka kamera do monitoringu podwórka będzie w Twoim przypadku najlepsza?

Jeżeli szukasz kamery zewnętrznej i wciąż nie możesz znaleźć tej odpowiedniej, koniecznie pomyśl o skorzystaniu z usług profesjonalistów.

Zespół DNMAX z przyjemnością zajmie się zaprojektowaniem i instalacją Twojego systemu monitoringu - od A do Z! Pomożemy Ci dobrać najlepsze kamery, zarekomendujemy Ci zakup poszczególnych urządzeń dodatkowych i - już na Twoim terenie - zamontujemy wszystko tak, by działało bez zarzutu przez cały czas. Dodatkowo, jeśli mieszkasz w naszym obszarze działania, możemy również zająć się serwisem systemu!

Zachęcamy do kontaktu! Zaufało nam już wielu Klientów - dołącz do nich i Ty!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow