Ile kosztuje alarm do domu?

Kilkadziesiąt, kilkaset, a może kilka tysięcy złotych? Ile kosztuje alarm do domu? Czy istnieje jakaś kwota graniczna, od jakiej możemy mówić o dobrym systemie alarmowym? Oczywiście, jak się zapewne domyślasz, poprawną odpowiedzią jest, tak znienawidzone, “to zależy”. Istnieje wiele aspektów, które - bezpośrednio lub pośrednio - wpływają na cenę alarmu do domu. Zanim więc podamy orientacyjne kwoty, zaczniemy od tej właśnie kwestii.

Od czego zależy cena alarmu do domu?

Cena systemu alarmowego zależy od wielu czynników. Poniżej zaprezentowaliśmy te, które w największym stopniu wpływają na koszt alarmu do domu jednorodzinnego (i nie tylko).

Rodzaj

Bezprzewodowy czy przewodowy? To, jaki rodzaj instalacji alarmowej wybierzesz, znacząco wpłynie na jej cenę. O różnicach między alarmami pisaliśmy szerzej tu, natomiast warto wiedzieć, że - co do zasady - bezprzewodowe alarmy kosztują więcej, jednocześnie ich montaż jest tańszy.

Wielkość

Jak się zapewne domyślasz, najczęściej bywa tak, że cena systemu alarmowego rośnie wraz z jego wielkością i stopniem zaawansowania technologicznego. Co za tym idzie - alarm do większego domu będzie co do zasady droższy niż ten w budynku o mniejszej powierzchni. Oczywiście, mowa tu o sytuacji, gdy chcesz chronić kompleksowo cały obiekt, a nie tylko jego część.

Funkcjonalność

Podstawowa funkcjonalność systemów alarmowych jest doskonale znana. Nie można jednak zapomnieć o tym, że nowoczesne alarmy mogą pełnić zdecydowanie więcej funkcji. Są w stanie sterować chociażby wieloma innymi systemami, jak oświetlenie, klimatyzacja czy ogrzewanie.

Jeżeli marzysz o smart home, musisz więc liczyć się ze zdecydowanie wyższymi kosztami systemu alarmowego.

Ile kosztuje alarm do domu? Pora na konkrety!

Jeżeli mielibyśmy podać przedział cenowy systemów alarmowych do domu, o ile można byłoby napisać orientacyjną kwotę minimalną, maksymalna po prostu nie istnieje! Alarm może kosztować zarówno 2 000 zł, jak i kilkanaście czy wręcz kilkadziesiąt tysięcy! 

System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) składa się z wielu elementów. Każdy z nich to od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Na niektórych można oczywiście próbować “oszczędzić”, ale są również takie, które - żeby były maksymalnie skuteczne - muszą kosztować odpowiednio dużo.

Poniżej znajdziesz przedziały cenowe przykładowych elementów systemu alarmowego do domu:

  • centrala alarmowa: ok. 450-2000 zł,
  • czujnik ruchu PIR: ok. 50-300 zł,
  • czujnik czadu: ok. 50 - 300 zł,
  • klawiatura sterująca: ok. 150-600 zł,
  • sygnalizator akustyczno-optyczny: 100-400 zł.

Oczywiście, to tylko kilka spośród wielu możliwych elementów systemów alarmowych. Jeżeli zdecydujesz się na wersję przewodową, pamiętaj również o konieczności zakupu okablowania. To kolejne (minimum) kilkaset złotych.

Nie wiesz, jak zaprojektować system alarmowy? Chcesz skorzystać ze wsparcia profesjonalistów? Zapraszamy do kontaktu z DNMAX!

Sam system alarmowy to nie wszystko! Weź pod uwagę także koszty instalacji i serwisu.

To, ile kosztuje alarm do domu, to jedno. Weź jednak pod uwagę również koszt jego montażu i - następnie - obsługi serwisowej. O ile serwis odbywa się co jakiś czas i kosztów nie ponosisz od razu, o tyle bez instalacji systemu same jego elementy nie będą pełnić żadnej funkcji!

Warto korzystać z usług firm, które kompleksowo zajmują się projektowaniem, instalacją i serwisem alarmu w domu. Do takich usługodawców zalicza się właśnie DNMAX.

DNMAX kompleksowo zajmie się alarmem do Twojego domu!

Jako DNMAX, mamy bogate doświadczenie w projektowaniu, instalacji i serwisowaniu systemów alarmowych różnego typu. Jesteśmy zaangażowani, terminowi i do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, by każdy nasz Klient osiągnął pełne zadowolenie. Jeżeli i Tobie zależy na tym, by Twoim alarmem zajmowali się profesjonaliści, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością przedstawimy Ci spersonalizowaną ofertę!

________________________

Obrazek wyróżniający autorstwa Freepik.

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow