Kilkadziesiąt, kilkaset, a może kilka tysięcy złotych? Ile kosztuje alarm do domu? Czy istnieje jakaś kwota graniczna, od jakiej możemy mówić o dobrym systemie alarmowym? Oczywiście, jak się zapewne domyślasz, poprawną odpowiedzią jest, tak znienawidzone, “to zależy”. Istnieje wiele aspektów, które - bezpośrednio lub pośrednio - wpływają na cenę alarmu do domu. Zanim więc podamy orientacyjne kwoty, zaczniemy od tej właśnie kwestii.
Cena systemu alarmowego zależy od wielu czynników. Poniżej zaprezentowaliśmy te, które w największym stopniu wpływają na koszt alarmu do domu jednorodzinnego (i nie tylko).
Bezprzewodowy czy przewodowy? To, jaki rodzaj instalacji alarmowej wybierzesz, znacząco wpłynie na jej cenę. O różnicach między alarmami pisaliśmy szerzej tu, natomiast warto wiedzieć, że - co do zasady - bezprzewodowe alarmy kosztują więcej, jednocześnie ich montaż jest tańszy.
Jak się zapewne domyślasz, najczęściej bywa tak, że cena systemu alarmowego rośnie wraz z jego wielkością i stopniem zaawansowania technologicznego. Co za tym idzie - alarm do większego domu będzie co do zasady droższy niż ten w budynku o mniejszej powierzchni. Oczywiście, mowa tu o sytuacji, gdy chcesz chronić kompleksowo cały obiekt, a nie tylko jego część.
Podstawowa funkcjonalność systemów alarmowych jest doskonale znana. Nie można jednak zapomnieć o tym, że nowoczesne alarmy mogą pełnić zdecydowanie więcej funkcji. Są w stanie sterować chociażby wieloma innymi systemami, jak oświetlenie, klimatyzacja czy ogrzewanie.
Jeżeli marzysz o smart home, musisz więc liczyć się ze zdecydowanie wyższymi kosztami systemu alarmowego.
Jeżeli mielibyśmy podać przedział cenowy systemów alarmowych do domu, o ile można byłoby napisać orientacyjną kwotę minimalną, maksymalna po prostu nie istnieje! Alarm może kosztować zarówno 2 000 zł, jak i kilkanaście czy wręcz kilkadziesiąt tysięcy!
System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) składa się z wielu elementów. Każdy z nich to od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Na niektórych można oczywiście próbować “oszczędzić”, ale są również takie, które - żeby były maksymalnie skuteczne - muszą kosztować odpowiednio dużo.
Poniżej znajdziesz przedziały cenowe przykładowych elementów systemu alarmowego do domu:
Oczywiście, to tylko kilka spośród wielu możliwych elementów systemów alarmowych. Jeżeli zdecydujesz się na wersję przewodową, pamiętaj również o konieczności zakupu okablowania. To kolejne (minimum) kilkaset złotych.
Nie wiesz, jak zaprojektować system alarmowy? Chcesz skorzystać ze wsparcia profesjonalistów? Zapraszamy do kontaktu z DNMAX!
To, ile kosztuje alarm do domu, to jedno. Weź jednak pod uwagę również koszt jego montażu i - następnie - obsługi serwisowej. O ile serwis odbywa się co jakiś czas i kosztów nie ponosisz od razu, o tyle bez instalacji systemu same jego elementy nie będą pełnić żadnej funkcji!
Warto korzystać z usług firm, które kompleksowo zajmują się projektowaniem, instalacją i serwisem alarmu w domu. Do takich usługodawców zalicza się właśnie DNMAX.
Jako DNMAX, mamy bogate doświadczenie w projektowaniu, instalacji i serwisowaniu systemów alarmowych różnego typu. Jesteśmy zaangażowani, terminowi i do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem.
Robimy wszystko, co w naszej mocy, by każdy nasz Klient osiągnął pełne zadowolenie. Jeżeli i Tobie zależy na tym, by Twoim alarmem zajmowali się profesjonaliści, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością przedstawimy Ci spersonalizowaną ofertę!
________________________
Obrazek wyróżniający autorstwa Freepik.