Rejestracja czasu pracy pracowników – jaki system wybrać i dlaczego warto zainstalować system RCP w firmie?

System rejestracji czasu pracy, zwany skrótowo systemem RCP to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane przez firmy. Pozwala w łatwy i skuteczny sposób kontrolować czas pracy pracowników. Dzięki efektywnej rejestracji czasu pracy pracodawca może efektywniej zarządzać zespołem oraz koordynować zadania. System RCP to tak naprawdę rozwiązanie dla każdej firmy - bez względu na jej wielkość czy profil działalności.

System RCP dostarcza informacji o rozpoczęciu i zakończeniu pracy każdego pracownika, przerwach, wyjściach służbowych, spóźnieniach, nadgodzinach, urlopach. Elektroniczna ewidencja czasu pracy pozwala na generowanie raportów - o pojedynczych pracownikach oraz zespołach. Pozwala to szybciej zarządzać kadrą, planować urlopy, wyznaczać zastępstwa.

Wdrażając w firmie rejestr czasu pracy zyskują tak naprawdę wszyscy. Pracodawca, ponieważ ma większą kontrolę nad zespołem oraz pewność, że płaci za wykonaną pracę. Zwiększa to motywację oraz produktywność wśród zatrudnionych.

Zyskuje też pracownik - system RCP jasno wylicza przepracowane godziny oraz nadgodziny, które czasem ciężko wyliczyć z pamięci lub udowodnić pracodawcy. Jest to system, który może działać na tych samych urządzeniach oraz oprogramowaniu co systemy kontroli dostępu i obsługiwać przejścia takie jak bramki obrotowe, drzwi itd. Dodatkowo możemy kontrolować do jakich pomieszczeń dany pracownik ma dostęp.

Jak w praktyce działa rejestracja czasu pracy?

To bardzo proste rozwiązanie, a sprawdzona „firma RCP” wszystko dokładnie objaśni w momencie wdrożenia systemu. Działanie elektronicznego systemu kontroli dostępu opiera się na tym, że czas pracy każdego z pracowników mierzą czytniki godzin pracy. Czytnik godzin pracy to urządzenie, które na podstawie odbić identyfikatora gromadzi dane o rozpoczęciu pracy, jej zakończeniu, wyjściach, nieobecnościach. Informacje te pojawiają się w programie do rozliczania czasu pracy, gdzie można efektywnie nimi zarządzać.

Obecnie, coraz popularniejsza staje się także zdalna rejestracja czasu pracy. Wielu pracowników pracuje na stałe lub czasowo w modelu home office, co dostarcza wielu pracodawcom problemów przy rozliczaniu ich czasu pracy. Z pomocą przychodzą wtedy rejestratory czasu pracy online oraz specjalne oprogramowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu czas pracy pracownika może być tak samo efektywnie monitorowany zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią.

System RCP w firmie z Gdańska
System rejestracji czasu pracy i kotroli dostępu od DNMAX

Co składa się na elektroniczny system rejestracji czasu pracy?

1. Rejestrator czasu pracy online lub rejestrator czasu pracy na kartę

Jest to urządzenie, które służy do rejestrowania przyjść/wyjść przez pracownika. Zapisuje dane dotyczące daty, godziny, rodzaju zdarzenia oraz osoby.

2. Tagi zbliżeniowe

Występują w formie karty, breloka, naklejek, opasek. Ponadto, spotkać się można z zastosowaniem biometrycznej identyfikacji. Wtedy pracownik rejestruje się za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy.

3. Program do rozliczania czasu pracy

Umożliwia dostęp oraz analizę danych zebranych przez czytniki.

system RCP timaco od firmy DNMAX
Rejestracja czasu pracowników i kontrola dostępu - system RCP

Dlaczego warto zdecydować się na montaż systemu RCP w firmie? Jakich funkcji dodatkowych można się spodziewać?

 • dokładna rejestracja czasu pracy każdego pracownika,
 • łatwe zarządzanie nieobecnościami, zastępstwami, urlopami pracowników
 • możliwość tworzenia planów, raportów i zestawień, zarówno dla pojedynczych pracowników, jak i grup oraz zespołów,
 • łatwe generowanie raportów czasu pracy, których wymaga Państwowa Inspekcja Pracy,
 • eksport danych do programów kadrowo-płacowych,
 • pobieranie raportów w formie plików xls, co umożliwia łatwą pracę z nimi,
 • dostęp do danych zarówno dla działów kadr, HR, przełożonych, jak i szeregowych pracowników.
 • ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwem, dzięki czemu możesz poświęcić swój czas na ważniejsze strategicznie działania,
 • oszczędność pieniędzy - wiesz za co płacisz swoim pracownikom,
 • system jest łatwy, szybki i bezproblemowy w użyciu,
 • poprawia wydajność pracy, motywuje, dyscyplinuje, zapobiega nagminnym spóźnieniom lub wyjściom pracowników,
 • wyklucza błędy, które często mogą pojawić się przy papierowych kartach pracy,
 • poprawia reputację i rzetelność Twojej firmy w oczach innych,
 • wpływa na zaangażowanie pracowników oraz transparentność firmy poprzez wgląd w dane zarejestrowane przez system. 
Czytnik linii papilarnych i kart dostepu

Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań, które oferuje DNMAX - firma RCP. Z powodzeniem wdrażamy systemy RCP w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Pruszczu Gdańskim, Malborku, Elblągu, Kartuzach, Tczewie, Czersku czy Kościerzynie.

Z chęcią porozmawiamy o możliwości współpracy także w Twoim mieście! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą montażu, konfiguracji oraz serwisu dedykowanego sytemu RCP.

To nowoczesne rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w każdym małym, średnim i dużym przedsiębiorstwie, gdzie zatrudnionych jest przynajmniej kilkunastu pracowników. Zastąpi ręczne, czasochłonne wypełnianie kart obecności i przeniesie Twoją firmę na inny poziom zarządzania pracownikami.

Przekonasz się, że system rejestracji czasu pracy pozwala uniknąć błędów, tak częstych w tradycyjnych metodach rozliczania czasu pracy. Gwarantujemy montaż łatwego oraz szybkiego w obsłudze systemu RCP na podzespołach sprawdzonych producentów.

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow