Alarmy bezprzewodowe i przewodowe - które lepsze?

Szukasz skutecznej metody ochrony osób i mienia? Alarmy w domu czy biurze już nikogo nie dziwią - ba, zaskakuje raczej ich brak. W końcu zapewnienie bezpieczeństwa jest określane jako kluczowe dla zdecydowanej większości osób. Jaki system alarmowy jest lepszy - bezprzewodowy czy przewodowy? Postanowiliśmy dziś przeanalizować zalety obu opcji, by maksymalnie ułatwić Ci zadanie podczas podejmowania decyzji! Jeżeli natomiast, nawet po przeczytaniu tekstu, wciąż będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, pamiętaj, że zawsze możesz się z nami skontaktować i poprosić o fachową poradę!

Czeka Cię wybór systemu alarmowego? Weź to pod uwagę!

Zanim jeszcze przeanalizujemy oba rodzaje systemów alarmowych, zacznijmy od tego, że poszczególne alarmy różnią się pod wieloma względami. Wystarczy przeanalizować jednak kilka kluczowych aspektów, by zyskać wstępne rozeznanie, które z nich są “w Twoim zasięgu” - i dosłownie, i w przenośni!

Weź pod uwagę przede wszystkim:

  • budżet, jaki możesz przeznaczyć na system alarmowy,
  • jaki budynek chcesz zabezpieczyć i w jakim jest obecnie stanie,
  • jaki masz deadline na montaż alarmu, na kiedy chcesz mieć gotowe rozwiązanie.

Jeżeli odpowiesz sobie na te pytania, od razu będzie Ci zdecydowanie łatwiej podjąć właściwą decyzję!

Alarmy bezprzewodowe - nowoczesne i łatwe w montażu

Alarmy bezprzewodowe są najnowocześniejszym rodzajem systemów alarmowych. Wykorzystują sygnały przesyłane drogą radiową. Dzięki temu, że czujniki ruchu zostały wyposażone w baterie zasilające, nie ma potrzeby łączenia ich przewodami.

Wiele osób za największą zaletę systemów alarmowych bezprzewodowych uważa ich nieinwazyjność. Do ich ogromnych zalet zaliczają się z pewnością również estetyczny wygląd oraz dostępność części.

Ponadto, alarmy bezprzewodowe montuje się łatwo i jest to zdecydowanie mniej kosztowne niż w przypadku konstrukcji przewodowych. Jeżeli chodzi o ich ceny, tu przedział jest nadzwyczaj szeroki. Można kupić zarówno bardzo tanie, jak i ekstremalnie drogie. Ich koszt zależy oczywiście przede wszystkim od parametrów, zastosowanych technologii i trwałości działania. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanie warto powstrzymać się od zakupu najtańszych zestawów z uwagi na relatywnie niską jakość wykonania.

Tym, co może być ewentualnym utrudnieniem, jest konieczność zapewnienia zasilania centrali jeszcze przed montażem alarmów. Bez tego niemożliwe będzie sprawdzenie poziomu sygnału radiowego.

Alarmy przewodowe - “pewniejsze” i relatywnie niskokosztowe

Systemy alarmowe przewodowe są zdecydowanie bardziej wymagające, jeżeli chodzi o montaż. Jeżeli zależy Ci, by wyglądały maksymalnie estetycznie, konieczne może okazać się poprowadzenie całej instalacji elektrycznej wewnątrz ścian, co skutkuje wysokimi kosztami i wieloma godzinami pracy fachowców. Oczywiście, istnieje także opcja poprowadzenia kabli w specjalnych listwach. Nie da się jednak ukryć, że i tak będzie to widoczne.

Tym, co najbardziej przekonuje potencjalnych użytkowników systemów alarmowych przewodowych, jest to, że nie trzeba stale monitorować poziomu baterii poszczególnych elementów. Ciągłość zasilania jednak nie występuje w przypadku przerw w dostawie energii. Rozwiązanie to ma więc nie tylko plusy.

Alarmy przewodowe, a raczej poszczególne ich elementy, są relatywnie tanie. Najczęściej określa się jednak, że jest to rozwiązanie mniej zaawansowane technologicznie i, co za tym idzie, daje mniejsze możliwości ochrony.

System hybrydowy “złotym środkiem”?

Poza alarmami bezprzewodowymi i przewodowymi, istnieje także możliwość stworzenia rozwiązania “szytego na miarę potrzeb” Klienta. Może być to system hybrydowy, pozwalający na dodanie do instalacji przewodowej poszczególnych elementów bezprzewodowych (ich ilość zależy już od konkretnej realizacji). Najczęściej są to czujniki ruchu i/lub kontaktrony.

Taki system łączy zalety alarmu bezprzewodowego i przewodowego, co jest w zdecydowanej większości przypadków bardzo korzystne dla jego posiadacza.

Alarmy - bezprzewodowe, przewodowe czy hybrydowe. Które wybrać?

Jak widzisz, nie ma jedynej, słusznej odpowiedzi, który system alarmowy jest najlepszy. Wszystko zależy od wielu czynników, w tym m.in. Twojego budżetu, stanu obiektu, w którym ma być zamontowany alarm czy preferencji względem montażu.

Jeżeli nie masz pojęcia, jaką decyzję podjąć, warto skorzystać z porady fachowców. W DNMAX jesteśmy w stanie pomóc Ci przeanalizować Twoje możliwości i dopasować do nich rozwiązanie, które w największym stopniu będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Oferujemy także wsparcie w zaprojektowaniu instalacji i jej montażu, więc możesz wszystkie usługi oddać w te same ręce. Jest to ogromna korzyść dla dużej grupy naszych Klientów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą systemów alarmowych i kontaktu w celu przygotowania spersonalizowanej oferty, w 100% dostosowanej do Twoich oczekiwań.

Jesteśmy przekonani, że, dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie zaprojektować dla Ciebie skuteczny i bezpieczny system alarmowy.

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow