Przestępczość a system kamer w Gdańsku i w Polsce.

Montaż kamer do monitoringu. Czy uchronią nas przed kradzieżą z włamaniem?

Przeglądając statystyki polskiej policji możemy zaobserwować tendencję wzrostową w kwestii kradzieży z włamaniem na terenie Polski, tak jak i w województwie pomorskim. System kamer w Gdańsku to dobry sposób na zabezpieczenie nieruchomości i znajdującego się w nim majątku w sezonie, jak i poza nim. Nic więc dziwnego, że można spotkać je już nie tylko w sklepach czy firmach, ale coraz częściej także na prywatnych posesjach.

System monitoringu w przestrzeni publicznej. Czy możemy czuć się bezpiecznie?

Również miasta inwestują w infrastrukturę ochrony - w samej Warszawie znajduje się już ponad 14 000 kamer. Pomimo pojawiających się głosów sprzeciwu przeciwko montażowi kamer do monitoringu zewnętrznego, jakoby władze ingerowały w prywatność obywateli. Nie trzeba było długo czekać, aby ludzie zrozumieli, że systemy monitoringu poprawiają bezpieczeństwo, a tym samym podnoszą standard naszego życia.

Dostępność systemów Kamer CCTV

Czemu nie przenieść technologii spotykanej dzisiaj praktycznie na każdym kroku w centrach dużych miast do własnych domostw, podnosząc tym samym poczucie bezpieczeństwa w naszych czterech kątach? Technologia ta nie jest tak nowa jak się może wydawać, jest znana już od 1949 roku (przeszło 70 lat!), także jest cenowo i technologicznie dostępna dla każdego.

Czy potrzebny jest system kamer w Gdyni? Monitoring w Sopocie?

Biorąc pod uwagę tendencję wzrostową przestępczości i niestabilność naszych czasów, lepiej nie ryzykować utraty dorobku naszego życia. W czasach protestów i pandemii policja ma pełne ręce pracy i może nie okazać się tak pomocna, jak powinna. W sezonie pijani turyści mogą przyczynić się do wzrostu wandalizmu, jednak brak turystów również sprzyja wzrostowi włamań w miejscach w których nie znajdziemy przypadkowych przechodniów.

Monitoring Gdańsk.

W samym Gdańsku, już w roku 2019 znajdowało się niemal 400 kamer, a to dopiero początek pięcioletniego planu rozbudowy miejskiego systemu monitoringu. Co ciekawe, do obsługi takiej ilości kamer zatrudnionych jest wyłącznie 7 strażników miejskich i 35 pracowników cywilnych. Przy kilku domowych kamerach z pewnością poradzisz sobie sam.

Jeśli nie wierzycie na słowo, zapraszamy do podglądu kilku turystycznych miejsc na terenie Trójmiasta:

https://www.trojmiasto.pl/kamery/

System kamer, a wykrywalność przestępstw

Jak donosi portal trójmiasto.pl, dzięki systemowi zabezpieczeń wprowadzonemu na terenie Gdyni, wykrywa się aż ok. 14 000 wykroczeń rocznie, pomimo, że jest ich znacznie mniej niż na terenie Gdańska (140 kamer). Pierwszy etap modernizacji już za nami, trzymamy kciuki za kolejne.

Źródła:

https://www.ctr.pl/artykuly/monitoring-w-miescie-czy-jest-nam-potrzebny.htm
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Trojmiasto-obserwuja-setki-kamer-a-bedzie-ich-jeszcze-wiecej-n135818.html
https://statystyka.policja.pl/
https://www.trojmiasto.pl/kamery/

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow