Monitoring wizyjny dużych obiektów – jak skutecznie zabezpieczyć dużą firmę?

Zauważyłeś, jak często na mijanych nieruchomościach widnieje informacja “obiekt monitorowany”? To, co kiedyś było wyjątkiem, obecnie jest już standardem. Zarówno obiekty prywatne, jak i należące do firm są coraz lepiej chronione. O ile jednak w przypadku domu jednorodzinnego czy niewielkiego osiedla mieszkaniowego z reguły wystarcza podstawowy monitoring, duże firmy coraz częściej inwestują w profesjonalne systemy, takie jak monitoring wizyjny. Czym jest, jak działa i dlaczego jest tak skuteczny? Poznaj największe zalety monitoringu wizyjnego i przekonaj się, czy to rozwiązanie również dla Twojej firmy!

Monitoring wizyjny, czyli rewolucja w zakresie ochrony (nie tylko) dużych obiektów

Jak już wspomnieliśmy, obecnie niemal każdy większy budynek jest monitorowany. Klasyczne metody rejestracji obrazu czy tradycyjne systemy alarmowe - o ile jeszcze nie tak dawno były szeroko wykorzystywane - obecnie coraz częściej ustępują miejsca rozwiązaniu, jakim jest monitoring wizyjny (do niedawna określany mianem “telewizji przemysłowej”). Jeżeli mielibyśmy wymienić jego najważniejszą cechę, byłaby to z pewnością możliwość szybkiej reakcji na zagrożenie w czasie rzeczywistym.

W telegraficznym skrócie - monitoring wizyjny pozwala na obserwację obiektu przy użyciu kamer przemysłowych. Obrazy z kamer trafiają następnie do centrum odbiorczego, w którym znajdują się osoby gotowe do reagowanie na zdarzenia - przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

To monitoring wizyjny jest najczęściej wykorzystywany w wielkopowierzchniowych obiektach handlowo-usługowych, szkołach, parkingach czy właśnie dużych firmach.

Monitoring wizyjny - system zabezpieczeń dla wymagających

Z reguły im większa firma, tym większe potrzeby, jeżeli chodzi o system zabezpieczeń obiektu. Inwestycja w monitoring wizyjny to najlepsza inwestycja w bezpieczeństwo i minimalizowanie ryzyka potencjalnych strat w przypadku utraty mienia.

Zalety monitoringu wizyjnego

Monitoring wizyjny jest najczęściej wybierany przez osoby świadome, które doskonale wiedzą, że lepiej zainwestować w odpowiedni system zabezpieczeń niż borykać się ze skutkami zdarzeń wynikłych w następstwie jego braku. Jeżeli zależy Ci na skutecznym zabezpieczeniu dużej firmy, monitoring wizyjny będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Poznaj jego największe zalety.

Oszczędność pieniędzy

Nie rozważasz nawet monitoringu wizyjnego do swojej firmy z uwagi na jego (za wysoki) koszt? Weź pod uwagę, że jest to rozwiązanie, którego rozstrzał cenowy jest naprawdę szeroki. Profesjonalne firmy zajmujące się systemami zabezpieczeń są w stanie tworzyć kilka opcji konfiguracyjnych monitoringu, dostosowując je do budżetu Klienta.

Pamiętaj, że na rynku istnieje ogromny wybór, jeżeli chodzi o podzespoły czy oprogramowanie do monitoringu. W DNMAX zawsze dostosowujemy się do wymagań Klienta, by był w pełni zadowolony. Realny koszt monitoringu wizyjnego może Cię wtedy pozytywnie zaskoczyć.

Warto więc zainwestować w tę formę zabezpieczenia firmy, ponieważ oszczędność związana z minimalizacją ryzyka utraty mienia można również z pewnością przeliczyć na pieniądze. Poza tym, oszczędności wynikają w wielu przypadkach również z ograniczenia liczby ludzi zatrudnionych do obsługi monitoringu.

Oszczędność czasu

Monitoring wizyjny może być skonfigurowany w różny sposób i w mniejszym lub większym stopniu “polegać” również na zasobach ludzkich. Oszczędność czasu jest w tym przypadku widoczna na kilku polach.

Przede wszystkim - w sytuacji wystąpienia zdarzenia niepożądanego, nie trzeba spędzić długich godzin, oglądając zapisy z kamer. W czasie rzeczywistym, w momencie pojawienia się sytuacji niebezpiecznej, informacja o niej trafia do centrum monitorowania i niemal od razu można interweniować. W zależności od tego, jak jest skonstruowany monitoring, może być to np. sygnał dźwiękowy, choć opcji jest zdecydowanie więcej.

Bezpieczeństwo danych

Monitoring wizyjny to system, który nie tylko skutecznie chroni przed zdarzeniami niepożądanymi, ale i sam w sobie charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Dane są przechowywane nie tylko lokalnie, ale i na zewnętrznym serwerze. Dlatego też nawet w przypadku uszkodzenia urządzenia zapisującego w obiekcie, kopia nadal będzie dostępna.

Wysoka skuteczność

Monitoring wizyjny, jak już pisaliśmy, umożliwia sprawowanie pełnej kontroli nad bezpieczeństwem obiektu przez 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, w czasie rzeczywistym. Dzięki temu interwencje mogą odbywać się niemal natychmiast po zdarzeniu, co znacząco wpływa na skuteczność systemu monitorującego.

Możliwość stworzenia rozwiązania “szytego na miarę potrzeb”

System zabezpieczenia, jakim jest monitoring wizyjny, jest rozwiązaniem, które można relatywnie łatwo rozbudowywać. Istnieje również wiele możliwości, jeżeli chodzi o projektowanie i budowę instalacji. Dzięki temu nawet w przypadku dość wymagającej infrastruktury, profesjonalna firma nie powinna mieć problemu z montażem sprzętu monitorującego.

Monitoring wizyjny w dużych firmach - opcja czy już konieczność?

Istnieje wiele możliwości zabezpieczenia obiektów. Monitoring wizyjny to tylko jeden z nich.

Mimo że nie jest to idealne rozwiązanie dla każdej dużej firmy, nie da się ukryć, że większość przedsiębiorstw tej wielkości wybiera właśnie je. Wysoka skuteczność, “rozwojowy” charakter (w związku z łatwością rozbudowy) oraz relatywnie niski koszt eksploatacji monitoringu wizyjnego zdecydowanie wpływają na ilość projektów, które realizujemy w tym zakresie.

Nasza firma DNMAX z przyjemnością przedstawi najlepsze możliwości ochrony każdego terenu. Możesz być pewien, że w każdym przypadku dokładnie analizujemy teren, który ma być chroniony i oczekiwania Klienta względem systemu zabezpieczeń.

Chcesz skutecznie zabezpieczyć dużą firmę? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci najlepsze możliwości!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow