Jak zabezpieczyć firmę przed kradzieżą? - systemy zabezpieczeń technicznych

Razem z rozwojem technologicznym, następuje podniesienie sprawności systemów zabezpieczeń technicznych, jak i wzrost liczby dostępnych opcji na rynku. Przy tak wielkim wachlarzu możliwości, doradztwo w sprawie najbardziej trafnych i optymalnych rozwiązań jest kluczowe. Aby system działał poprawnie, istotne jest, aby był spójny.

DNMAX każdorazowo dokonuje analizy potencjalnych zagrożeń w danym miejscu i na tej podstawie przedstawia indywidualny i dopasowany do potrzeb klienta projekt systemu zabezpieczeń technicznych. Zależy nam na tym, aby klienci byli w pełni zadowoleni z naszej propozycji, dlatego stosujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania.

Z czego składają się systemy zabezpieczeń technicznych?

Na nowoczesne systemy zabezpieczeń technicznych składają się nie tylko systemy ostrzegawcze i sygnalizujące (alarmy), ale także często rozbudowany system kontroli dostępu, monitoring i automatyka sterująca.

Systemy kontroli dostępu mają za zadanie ułatwić wejście na obszar strzeżony upoważnionym pracownikom, a uniemożliwić je osobom niepowołanym. System ten składa się z co najmniej dwóch rodzajów urządzeń i jest przypisywany przez operatora systemu, który jest w stanie samodzielnie nadawać i zmieniać uprawnienia poszczególnych osób. Także, nie tylko monitoring odgrywa ważną rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa, ale i automatyka bram, szlabanów, jak i karty dostępu.

Systemy monitoringu omawialiśmy już dokładniej w poprzednich artykułach. Tzw. systemy dozorowe to monitoring wizyjny, telewizja przemysłowa czy wideonadzór.

Systemy alarmowe mają za zadanie wykryć włamanie i powiadomić odpowiednie służby lub właściciela. Nowoczesne mikroprocesowe centrale dają możliwość zdalnego monitorowania, zapisywania w pamięci zarówno zdarzeń i operacji oraz współpracy z innymi systemami ochrony. W dużej mierze zależą od specyfikacji obiektu i potencjalnego zagrożenia. Wiadomo, system w małej firmie będzie się różnił od tego, który znajdziemy np. w banku.

Czy sprawnie działający system zabezpieczeń uchroni mnie przed nieuczciwymi pracownikami?

Myśląc o kradzieży, większość osób widzi oczami wyobraźni ciężarówkę podjeżdżającą pod bramę firmy z groźnymi rabusiami uzbrojonymi w łomy, jednak bardzo często niebezpieczeństwo pochodzi niestety z wewnątrz. Zdarza się, że firma ponosi wielkie straty przez niedopatrzenie pracowników, dlatego polecamy przyjrzeć się takim rozwiązaniom jak system kontroli pracy wartowników czy system rejestracji czasu pracy. Przed umyślnym działaniem na szkodę firmy powinien uchronić nas system kontroli dostępu dla pracowników, jak i dźwiękowe systemy ostrzegania i nagłośnienia.

Dlaczego skorzystać z usług DNMAX przy wyborze systemów zabezpieczeń technicznych?

Jak wspomnieliśmy powyżej, techniczny system zabezpieczeń powinien być spójny, a dobór odpowiednich części składowych zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb klientów, jak i specyfikacji chronionego obiektu, dlatego też zalecana jest wcześniejsza analiza potrzeb.

Kompleksowe podejście naszej firmy polega nie tylko na doradztwie i montażu monitoringu czy systemu alarmowego, ale również na dostawie urządzeń, uruchomieniu systemu wraz z przeprowadzeniem szkoleń dla użytkowników, serwisem, obsługą i konserwacją.

Dzięki kompleksowej obsłudze i bogatemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwo Twoich pracowników, jak i obiektów chronionych naszym systemem.

Źródła:

https://www.instalacjebudowlane.pl/10254-27-86-systemy-zabezpieczen-technicznych--przeglad-oferty-producentow.html

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow