Inteligentne kamery do monitoringu - poznaj ich możliwości

Poczucie bezpieczeństwa należy do potrzeb, których zaspokojenie jest kluczowe, by można było mówić o komforcie i spokoju człowieka. Coraz więcej osób inwestuje w systemy monitoringu, by zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę (czy firmę) oraz swój dobytek. Wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o zabezpieczenie obiektów, jest tak szeroki, że wybór najlepszego rozwiązania nierzadko potrafi spędzać sen z powiek. Kamery do monitoringu, dostępne w sprzedaży, “potrafią” obecnie naprawdę wiele. Ich funkcje są coraz bardziej rozbudowane i umożliwiają zdecydowanie więcej niż “tylko” stałe monitorowanie terenu. Poznaj inteligentne kamery do monitoringu i ich możliwości!

Kamery do monitoringu najnowszej generacji - technologia przyszłości staje się teraźniejszością!

Wielokrotnie bywa tak, że - wraz z postępem technologicznym - to, co jeszcze “wczoraj” było nie do osiągnięcia, “dziś” nikogo już nie dziwi. Nowoczesne kamery do monitoringu oferują możliwości, o których do niedawna nikt by nawet nie pomyślał w kontekście tych urządzeń. Obraz w kolorze, moduł sztucznej inteligencji (AI) czy aktywne odstraszanie to tylko niektóre z nich. Nie da się jednak ukryć, że warto poświęcić im uwagę, ponieważ znacząco wpływają na skuteczność systemu monitoringu!

Nowoczesne funkcje kamer do monitoringu

Kamery do monitoringu CCTV najnowszej generacji to sprzęty typu kilka-w-jednym. Poza najbardziej oczywistą funkcją, jaką jest - zgodnie z nazwą - monitoring przestrzeni (będącej w zasięgu sprzętu) w czasie rzeczywistym, posiadają również (co najmniej) kilka innych funkcji. Poniżej omówimy te, które mogą być najbardziej użyteczne i/lub interesujące. Zobacz, co obecnie potrafią inteligentne kamery do monitoringu!

Monitoring “w kolorze”? Teraz to możliwe!

Ileż to razy słyszy się o tym, że policja nie była w stanie ująć sprawcy, ponieważ obraz z monitoringu był niewystarczającej jakości, a nikt nie zgłosił się w charakterze świadka zdarzenia? Nic w tym dziwnego - niektóre kamery do monitoringu wciąż służą bardziej za “atrapę” niż realną pomoc w sytuacji napadu czy kradzieży. O ile jest piękna pogoda, środek dnia, dobra widoczność - obraz z kamery powinien być “OK”. Pytanie tylko - kto w takich okolicznościach włamie się na posesję…?

Nowoczesne kamery do monitoringu rejestrują informacje “w kolorze” nawet w najtrudniejszych warunkach, przy słabym oświetleniu. Są one z reguły montowane w miejscach najbardziej “wymagających”, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiększyć skuteczność systemu monitoringu, umieszczając je przy domu czy firmie. Pamiętaj, że dokładna identyfikacja zagrożenia jest kluczowa do ujęcia sprawcy zdarzenia!

Sztuczna inteligencja jeszcze bardziej… inteligentna!

Jeżeli do niedawna funkcję IVS określało się mianem “inteligentnej”, jak można napisać o AI…?

IVS to inteligentna analiza obrazu, polegająca, jak można się domyślić, na przetwarzaniu rejestrowanego obrazu. Głównym zadaniem IVS jest identyfikacja zdarzeń o wcześniej ustalonych kryteriach. O AI mówi się natomiast jako o “poziomie wyżej”, ponieważ umożliwia zdecydowanie więcej! Rozwiązania sztucznej inteligencji posiadają algorytmy głębokiego uczenia się. To dzięki nim sprzęty tak świetnie radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach i w pełni skutecznie wykonują zadania, takie jak strukturyzacja obrazu czy ochrona perymetryczna.

Warto również wspomnieć, że efektywność wyszukiwania obiektów dzięki AI może być wyższa nawet o ponad 90%, natomiast odległość wykrywanych obiektów - niemal dwukrotnie… Te dane mówią same za siebie, prawda?

Aktywne odstraszanie - to naprawdę działa!

Aktywne odstraszanie jest kolejnym - chyba najbardziej interesującym - rozwiązaniem, stosowanym w inteligentnych kamerach do monitoringu. Jak można się spodziewać, polega na odstraszeniu wykrytego obiektu dzięki sygnalizacji optycznej i/lub dźwiękowej. Możliwości jest naprawdę wiele.

Odstraszenie może polegać np. na emitowaniu migających, kolorowych świateł LED, ale nie tylko. Czasami jeszcze bardziej skuteczną sygnalizacją jest odtworzenie komunikatu słownego - szczególnie wtedy, gdy jest to wcześniej nagrany ludzki głos.

Aktywne odstraszanie to nie tylko optyczne lub dźwiękowe komunikaty. To również powiadomienie na telefon (w czasie rzeczywistym) o wystąpieniu zagrożenia, co umożliwia błyskawiczne ujęcie osoby podejrzanej, niemal “na gorącym uczynku”! Ta funkcja inteligentnych kamer do monitoringu świetnie się sprawdza w obiektach położonych nieco na uboczu lub tych, w których często nikogo nie ma. To jednak nie oznacza, że inwestycja w taki sprzęt nie opłaci się również w innym przypadku.

Wybierz inteligentną kamerę do monitoringu - postaw na nowoczesne rozwiązania o wysokiej skuteczności!

Wybór odpowiedniego systemu monitoringu jest bardzo istotny - to w końcu kwestia bezpieczeństwa - zarówno ludzi, jak i mienia! Jeżeli zależy Ci na maksymalnej ochronie i nowoczesnym rozwiązaniu, zakup inteligentnej kamery do monitoringu może być strzałem w dziesiątkę! Zastanawiasz się nad konkretnym modelem i wszystkie wydają Ci się podobne?

Skontaktuj się z nami, a nie tylko pomożemy Ci w wyborze tego sprzętu, ale i z przyjemnością doradzimy Ci w zakresie pozostałych elementów systemu monitoringu. Wspólnie wybierzmy najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb! Zaufaj naszej firmie DNMAX i dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow