Czy alarm to skuteczny system zabezpieczenia?

Porozmawiajmy o alarmach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Nie jest nowością stwierdzenie, że sama obecność systemu kamer może już zadziałać jako ostrzeżenie, że ewentualny czyn karalny zostanie zarejestrowany, a jego sprawcy nie ominie kara. Jak jest jednak w przypadku alarmów i tych wielkich świecących naklejek na oknach o obiektach chronionych? Czy to odstrasza potencjalnych złodziei? A może domyślają się, że wiele osób nakleja tego typu oznaczenia, ale jest to groźba bez pokrycia? Przyjrzeliśmy się krajowym statystykom dotyczącym alarmów w Gdyni, alarmów w Gdańsku i alarmów w Sopocie.

Systemy zabezpieczeń a ryzyko kradzieży

Dobra wiadomość! Statystyki prowadzone nie tylko przez policję, ale i przez lokalnych ubezpieczycieli potwierdzają, że dodatkowe zabezpieczenia mieszkania czy domu w postaci systemu alarmowego znacznie zmniejszają ryzyko kradzieży. Potwierdzenie znajdziemy na niejednej stronie ubezpieczyciela czy firmy zajmującej się systemami alarmowymi.

Systemy alarmowe w Gdańsku

Co więcej, system alarmowy nie ma wyłącznie działania psychologicznego zakładającego, że włamywacz się przestraszy. Odpowiednio zaprojektowany system alarmowy w Gdańsku czy Sopocie jest w stanie powiadomić służby interwencyjne nawet zanim intruz znajdzie się w środku naszej nieruchomości (chwała za sprawny system komunikacji w naszym ukochanym Trójmieście).

Techniczne systemy zabezpieczeń przeciwko wypadkom losowym. Czy powinniśmy obawiać się jedynie włamań?

Niekoniecznie. Najczęstszą przyczyną szkód w domach jak się okazuje jest ich zalanie czy to z powodu uszkodzonego sprzętu AGD, pęknięcia rur czy urwistych północnych deszczów. Brak fachowości przy wykonywanych remontach może również prowadzić do zalania mieszkań i domów. Zdecydowanie jest to kosztowny biznes, jeśli nie zorientujemy się na czas o zaistniałej usterce. Warto więc pomyśleć o odpowiednim systemie zabezpieczeń.

Pozostałe niebezpieczeństwa a systemy zabezpieczeń technicznych

Nie bez przyczyny wielu z nas obawia się zatrucia czadem. Czujki dymu, czujki gazu królują w naszych północnych domostwach z racji, że nie raz w mediach usłyszało się o morderczym wadliwym piecyku gazowym, który spowodował śmierć całej rodziny. Chrońmy nasze rodziny nawet kosztem utraty sławnej wymówki, że musimy wracać do domu, bo zostawiliśmy włączone żelazko. Prawidłowo skonfigurowany system alarmowy da nam znać o zagrożeniu na długo przed naszym własnym spostrzeżeniem.

Źródła:
https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/11,alarmy-domowe--bezpieczenstwo/
https://lubiehrubie.pl/wiadomosci/plusy-i-minusy-monitoringu-w-miejscach-publicznych/
https://dylewski.pro/czy-warto-miec-alarm-w-domu-2/
http://regiodom.pl/portal/porady-domowe/porzadki-i-eksploatacja/zalanie-mieszkania-czy-i-jak-mozna-sie-przed-nim-zabezpieczyc-

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow