Systemy alarmowe w firmie - realna potrzeba czy zbędny wydatek?

Zarówno systemy alarmowe, jak i monitoring są coraz częściej montowane w firmach - i to nie tylko tych największych. Mimo że wydaje się, iż potrzeba ich instalacji jest jak najbardziej uzasadniona, niektórzy wciąż mają wątpliwości, czy aby nie jest to zbędny wydatek. Jak jest w rzeczywistości? Czy system alarmowy w firmie jest tak bardzo potrzebny?

Systemy alarmowe w firmach - kiedyś opcja, dziś konieczność

Jeszcze nie tak dawno systemy alarmowe instalowało się jedynie w największych przedsiębiorstwach, tam, gdzie część magazynowa obejmowała ogromne ilości towarów. Obecnie sytuacja zdecydowanie się zmieniła i potrzebę montażu systemu alarmowego widzą również właściciele mniejszych firm.

Wiąże się to m.in. z tym, iż nowoczesne rozwiązania dają zdecydowanie większe możliwości, jeżeli chodzi o zabezpieczenie biura i ludzi w nim pracujących. Dodatkowo, nie bez znaczenia jest wysoka skuteczność działania systemów alarmowych, dostępnych na rynku. Poza tym, ludzie są bardziej świadomi i zdają sobie sprawę, jak istotne jest posiadanie zabezpieczeń tego typu.

Dlaczego warto zainstalować system alarmowy w firmie?

Nowoczesne systemy alarmowe - szczególnie te właściwie dobrane - dają niemal 100% gwarancji szybkiej reakcji w przypadku sytuacji kryzysowej. Oczywiście, to tylko jedna z ich licznych zalet, które wymieniamy poniżej.

Przekonaj się, że system alarmowy w firmie jest bardziej niż potrzebny!

Nowoczesne systemy alarmowe chronią nie tylko przed włamaniami!

Niektórzy alarmy postrzegają tylko w kontekście ochrony przed włamaniami. W rzeczywistości, kompleksowy system alarmowy może zabezpieczyć również przed pożarem, nieszczelnością, zaczadzeniem, zalaniem itp. Mimo że jest on relatywnie kosztownym rozwiązaniem, gwarantujemy, że “zwróci się” po pierwszej sytuacji kryzysowej! Szczególnie wtedy, gdy system alarmowy będzie połączony i zintegrowany z monitoringiem.

Mówi się, że dzięki systemowi alarmowemu ryzyko włamania zmniejsza się nawet o 90-95%. Oczywiście, wszystko zależy od odpowiedniego zaprojektowania systemu i jego montażu. Jeżeli szukasz doświadczonej firmy, która Ci w tym pomoże, zapraszamy do kontaktu!

Sterowanie zaawansowanym systemem alarmowym jest banalnie proste!

Mimo że dbasz o to, by Twoja firma była chroniona, wychodzisz z założenia, że Twoja osobista kontrola jest zawsze niezbędna? Z pewnością ucieszy Cię fakt, że systemem alarmowym w firmie można sterować także przez komórkę, tablet czy komputer. To się dopiero nazywa system typu smart! Każdy przedsiębiorca, który lubi trzymać nad wszystkim pieczę - nawet wtedy, gdy jest poza firmą - z pewnością doceni takie rozwiązanie.

Chyba że chce się zdjąć ze swoich barków ten obowiązek… Wtedy istnieje możliwość połączenia systemu alarmowego z agencją ochrony. W przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji, to ona zareaguje w ustalonym czasie. Ty natomiast, być może, nie będziesz musiał być w żaden sposób zaangażowany, co jest ogromną korzyścią dla wielu właścicieli firm.

Systemy alarmowe mogą być montowane niemal nieinwazyjnie!

Czasami bywa tak, że czynnikiem, który skutecznie “odstrasza” od instalacji systemu alarmowego, jest obawa przed koniecznością dokonania prac adaptacyjnych budynku. Szczególnie wtedy, gdy siedziba firmy jest w wynajmowanym budynku, jest to kluczowy aspekt.

Na szczęście montaż systemu alarmowego - nawet w połączeniu z monitoringiem - może być prosty i niemal nieinwazyjny. Bezprzewodowe urządzenia pozwalają na ich łatwe umiejscowienie i nie trzeba wcale niszczyć ścian ani podłóg, by uzyskać skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami ryzyka.

Jeżeli połączysz system alarmowy z monitoringiem wizyjnym i agencją ochrony, możesz spać spokojnie!

Spokojny sen… Czy to właśnie o tym nie marzy wielu przedsiębiorców? Niestety, w obliczu obecnej sytuacji, gdy jest tyle niewiadomych, zachowanie spokoju potrafi być bardzo trudne.

Tym bardziej warto wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na jego utratę.

Dlatego też montaż nowoczesnego systemu alarmowego (najlepiej wraz z monitoringiem) oraz współpraca z agencją ochrony są tak istotne.

Zainwestuj w system alarmowy i nie martw się o swoją firmę!

System alarmowy w firmie naprawdę jest potrzebny - mamy nadzieję, że nie masz już co do tego żadnych wątpliwości! Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie pozwalają na kompleksową ochronę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą lub średnią firmę usługową, czy też masz ogromny magazyn z tonami towarów - w każdym przypadku system alarmowy jest niezbędny. W końcu ochrona pracowników na pewno jest Twoim priorytetem, a potencjalne zniszczenie produkowanych czy dystrybuowanych przez Ciebie towarów mogłoby być naprawdę kosztowne…

Szukasz sprawdzonej firmy zajmującej się doradztwem w wyborze najlepszego systemu alarmowego, montażem i serwisem wybranego rozwiązania? Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow