Smart home - jak zacząć?

Marzy Ci się smart home? Zastanawiasz się, jak zacząć przygodę z tym tematem?

Systemy smart home, czyli inteligentnego domu potrafią być mniej lub bardziej skomplikowane. Na rynku znajdziemy ich tak wiele, że naprawdę trudno jest podjąć decyzję, od czego zacząć.

Aby nieco ułatwić Ci zadanie, postanowiliśmy więc podpowiedzieć, jak stworzyć inteligentny dom z prawdziwego zdarzenia. Mamy również nadzieję, ze uda nam się Ci udowodnić, że system smart home można "budować" stopniowo i rozbudowywać go w miarę potrzeb i dostępnego budżetu. W końcu nowoczesne rozwiązania smart home są wręcz do tego stworzone!

Inteligentny dom rozwiązaniem przyszłości, czyli dlaczego warto zainwestować w system smart home?

System automatyki, jakim jest smart home, zdecydowanie ułatwia życie. Takie są fakty i trudno się z nimi nie zgodzić.

W świecie smart home za pomocą jednej aplikacji można sterować wieloma sprzętami, a są i takie "inteligentne" urządzenia, które - w pełni zautomatyzowane - pracują totalnie bez ingerencji człowieka. Wielu osobom wydaje się więc, że smart home kosztuje "miliony". W rzeczywistości jednak wcale nie musi być tak drogi!

Zalety smart home

Zacznijmy od tego, że, wykorzystując w pełni inteligentny dom oraz wszelkie urządzenia smart home, można zaoszczędzić sporo pieniędzy! Wiąże się to z tym, że są to z reguły rozwiązania energooszczędne i niskoawaryjne.

Dodatkowo, istnieją systemy, takie jak chociażby inteligentne oświetlenie, które same w sobie nie kosztują wiele. Warto również pamiętać, że w inteligentnym domu nie wszystkie systemy muszą być od razu smart. Można rozbudowywać go na miarę swoich potrzeb, by z czasem móc cieszyć się znacznym obniżeniem rachunków i maksymalną wygodą przy wykonywaniu codziennych czynności.

Inwestując w systemy alarmowe i/lub monitoringu, zwiększamy bezpieczeństwo swoje, swojej rodziny i chronimy mienie przed kradzieżą. Kompleksowa ochrona jest na wagę złota, więc zdecydowanie warto o nią zadbać, projektując smart home na miarę swoich potrzeb.

Ostatnim argumentem "za" smart home jest to, że jest on rozwiązaniem w pełni ekologicznym. Dzięki systemom inteligentnego domu, dbasz o środowisko i przyczyniasz się do "dobrej zmiany", o którą tak trudno, korzystając z klasycznych rozwiązań.

Systemy smart home nie tylko dla nowych obiektów!

Wydaje Ci się, że domy typu smart to tylko najnowsze obiekty, zbudowane w oparciu o najnowsze technologie? Prawda jest zdecydowanie inna! Inteligentnym domem mogą stać się także mieszkania czy budynki starszego typu, które z zewnątrz zdecydowanie nie wyglądają na "inteligentne" i zaawansowane technologicznie.

I Ty chcesz móc cieszyć się smart home? Jak zacząć, by marzenia stały się realne do urzeczywistnienia? Aż chciałoby się napisać, że od podstaw, ale wiemy, że jest to zdecydowanie zbyt ogólne sformułowanie. Pora więc na konkrety!

Smart home - jak zacząć, gdy chce się mieszkać w inteligentnym domu?

Od czego zacząć przygodę ze smart home? Lepiej zainwestować we wszystkie gotowe systemy, czy lepiej powierzyć projekt i jego wykonanie profesjonalistom, którzy dostosują wszystko do specyfiki konkretnego obiektu?

Tę kwestię omówimy już za chwilę. Zacznijmy natomiast od rozwiązań, w które warto zainwestować w inteligentnym domu.

Smart home - rozwiązania świetne "na start"

Jeżeli Twój budżet jest mocno ograniczony i chcesz zacząć od mocno ekonomicznych rozwiązań, rozważ inteligentne oświetlenie, które jest niskokosztowe, a potrafi przynieść realne oszczędności.

Obniżenie rachunków mogą wygenerować również inteligentne gniazdka. One także zwiększają możliwości zdalnego domu, jako że pozwalają zdalnie wyłączyć podłączone urządzenia, w tym chociażby sprzęt AGD, RTV i inne. Inteligentne gniazdko montuje się w klasycznym gniazdku i pozwala ono także na stałe sprawdzanie zużycia energii. To świetne rozwiązanie, jeżeli chcesz znacząco obniżyć rachunki za energię.

Genialnymi (i jakże przydatnymi) rozwiązaniami są również inteligentny alarm oraz monitoring, chroniące ludzi i mienie przed zdarzeniami niepożądanymi. O nich pisaliśmy już wielokrotnie na naszym blogu, odsyłamy więc do naszych tekstów o alarmach oraz systemach monitoringu.

Smart home - rozwiązania bardziej zaawansowane

Jeżeli Twoje możliwości finansowe są już nieco większe, możesz zdecydować się chociażby na inteligentne ogrzewanie. Nie może zabraknąć go w inteligentnym domu, jeśli traktujesz go jako inwestycję.

Zakup nowoczesnego sprzętu, niezbędnego do stworzenia inteligentnego ogrzewania, jest kluczowy, by można było znacząco obniżyć rachunki. A jest to wysoce możliwe, bo odpowiednio zaprojektowany system pozwoli Ci zmniejszyć koszty o nawet kilkadziesiąt procent!

Nie można także zapomnieć o fantastycznej funkcjonalności, jaką jest sterowanie ogrzewaniem za pomocą specjalnych aplikacji.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze systemy w inteligentnym domu, jest ich naprawdę sporo. Są to przede wszystkim nowoczesne alarmy, czujniki wszelkiego typu czy inteligentne ogrzewanie oraz oświetlenie.

Inteligentny dom inteligentnym wyborem!

Zalety inteligentnego domu są na tyle dostrzegalne, że już chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to fantastyczne rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i lubiących optymalizować koszty życia.

Sterowanie wszystkimi systemami z poziomu aplikacji jest znaczącym ułatwieniem i oszczędnością czasu, a inwestycja w nowoczesne urządzenia - gwarancją niezawodności i dbałością o środowisko.

Jeżeli i Ty uważasz, że poczucie bezpieczeństwa i komfort posiadania wszystkiego "pod kontrolą" są niezmiernie istotne, smart home jest systemem idealnym dla Ciebie!

Zaufaj profesjonalistom i zbuduj z nami swój inteligentny dom!

Chcesz żyć w inteligentnym domu - domu, w którym codzienne czynności przychodzą Ci z łatwością? Smart home jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem również dla Ciebie!

Jeżeli nie wiesz, jak się "zabrać" do zaprojektowania jego funkcjonalności, zapraszamy do kontaktu! Mamy wieloletnie doświadczenie w branży i setki zrealizowanych zleceń. Zatrudniamy profesjonalistów - fachowców, którym zależy na jak najlepszym dostosowaniu rozwiązań do potrzeb Klientów.

Umów się na niezobowiązującą rozmowę i przedstaw swoje oczekiwania, a powiemy Ci, co możemy dla Ciebie zrobić! Zachęcamy do kontaktu z DNMAX! Z największą przyjemnością spełnimy Twoje marzenie o inteligentnym domu!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow