Skuteczny monitoring, czyli jaki?

Osoby decydujące się na montaż systemu monitoringu, robią to z kilku możliwych powodów, ale jeden jest zdecydowanie najczęściej wymieniany. Zależy im przede wszystkim na tym, żeby monitoring był efektywny! Skuteczny monitoring - co przez to rozumieć? Czy każdy monitoring jest równie skuteczny?

Elementy niezbędne skutecznego monitoringu

Skuteczny monitoring wizyjny składa się z wielu elementów. Różnią się one w zależności od wybranego systemu. Jako przykład, postanowiliśmy przybliżyć Ci główne (choć nie jedyne) elementy monitoringu IP. Znajdziesz je poniżej.

Rejestrator (kamera) do monitoringu

Zacznijmy od tego, co najbardziej oczywiste, czyli rejestratora. W przypadku monitoringu IP, w zależności od powierzchni chronionego obiektu/terenu, instaluje się kilka, kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt kamer. Dobrze jest od razu zdecydować się na docelową liczbę rejestratorów.

Dysk twardy do monitoringu

Dysk twardy w systemach monitoringu służy do zapisu danych z rejestratora. Jego pojemność powinna być ściśle uzależniona od wielkości systemu. Przy większych systemach (z większą liczbą kamer) istnieje opcja podłączenia kilku dysków twardych do monitoringu. Wystarczy wówczas wybrać rejestratory z większą liczbą otworów na dyski.

Zasilanie do monitoringu

Rejestratory do monitoringu mogą posiadać zasilanie przy użyciu kabla sieciowego, zasilacz DC albo też wbudowany akumulator.

Okablowanie kamer

Okablowanie kamer nie zawsze jest potrzebne. Wszystko zależy od tego, jaki typ kamer wybierzesz. Do urządzeń bezprzewodowych kable nie są wymagane, co sprawia, że system jest zdecydowanie mniej skomplikowany i prostszy w montażu.

Cechy skutecznego monitoringu

Skoro już wiesz, jakie są elementy skutecznego monitoringu, pora odkryć również jego cechy! W jaki sposób stworzyć system monitoringu, by był maksymalnie efektywny i w 100% spełniał swoje zadania?

Przede wszystkim, warto postawić na monitoring, który jednocześnie będzie posiadać funkcje alarmowe. Posiada to ogrom zalet, w tym przede wszystkim - zwiększenie skuteczności systemu.

Ponadto, skuteczny monitoring to monitoring, którego kluczowym elementem są kamery wysokiej jakości. Poprzez “jakość” rozumiemy m.in. wysoką rozdzielczość ekranu, dobrze dobrany zasięg oraz odpowiednią przesłonę obiektywu.

Szalenie istotna jest też funkcjonalność monitoringu polegająca na możliwości jego podglądu z poziomu aplikacji z każdego miejsca na świecie, 24/7.

Oprócz tego wszystkiego, o czym napisaliśmy, warto pamiętać, że system monitoringu nigdy nie będzie maksymalnie skuteczny, jeżeli nie zostanie odpowiednio skonfigurowany i zamontowany.

Jak stworzyć system monitoringu, by był maksymalnie skuteczny?

Oczywiście, prosty system da się skompletować i skonfigurować samodzielnie. Nie zawsze jednak jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na rynku są dostępne gotowe zestawy do monitoringu, ale kupując produkty tego typu, nigdy nie uzyskasz rozwiązania “szytego na miarę” Twoich potrzeb.

Jaka jest więc alternatywa? Jeżeli chcesz mieć system monitoringu, który da Ci maksymalną ochronę, poważnie rozważ powierzenie jego konfiguracji profesjonalistom. Fachowcy nie tylko doradzą Ci, jaki rodzaj monitoringu będzie dla Ciebie najlepszy, ale i dobiorą odpowiednie jego elementy (oraz ich ilości) czy też wykonają usługę montażu.

Chcesz mieć skuteczny system monitoringu? Powierz jego wykonanie fachowcom!

Fachowcy z DNMAX z przyjemnością kompleksowo zajmą się Twoim systemem monitoringu. Niezależnie od tego, na jaki typ monitoringu się zdecydujesz, profesjonalnie Ci doradzą, dobiorą sprzęty, a także je skonfigurują i zamontują na terenie Trójmiasta i okolic.Chcesz powierzyć wykonanie monitoringu doświadczonym fachowcom z wieloletnim doświadczeniem? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub wypełnienia formularza kontaktowego, dostępnego na stronie internetowej firmy DNMAX . Dołącz do grona zadowolonych klientów firmy i ciesz się skutecznym monitoringiem.

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow