Montaż monitoringu - Co warto wiedzieć?

Obecnie wiele firm i gospodarstw domowych, które chciałyby skutecznie zabezpieczyć swoje mienie przed włamaniem czy kradzieżą, decyduje się na montaż monitoringu. Na rynku jest wiele różnorodnych produktów przeznaczonych do samodzielnego montażu. Przy mniej skomplikowanych systemach do monitorowania możemy się pokusić się o jego samodzielne wykonanie, lecz nie jest to rekomendowane przez nas rozwiązanie.

W związku z różnorodnością dostępnego sprzętu, problemami z prawidłową jego konfiguracją, serwisowaniem czy optymalnym rozmieszczeniem kamer do monitorowania, warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalnej firmy montażowej. Tylko tak będziemy mieli pewność, że cały system został poprawnie ustawiony i skonfigurowany, a nasze mienie bezpieczne.

System monitoringu - komu jest on potrzebny?

Monitoring CCTV (Closed-Circuit TeleVision) zwany często także telewizją przemysłową, ma zastosowanie głównie w trzech rodzajach miejsc: na terenie przedsiębiorstwa, domu lub miejsca użyteczności publicznej i do każdego z nich należy dobrać odpowiedni sprzęt do monitorowania

 • W domu widok z kamer pozwoli na skuteczne odstraszenie potencjalnych złodziei, a w sytuacji, gdy jednak ktoś pokusi się o kradzież naszego samochodu czy innej rzeczy pozostawionej na posesji, zawsze mamy dowód w postaci wizerunku sprawcy.
 • Monitoring firm, obejmujący liczne tereny firmowe, wykorzystywany jest w dwóch rodzajach sytuacji. Jednym z nich jest ochrona mienia i pełnienie roli dowodu w przypadku włamania i kradzieży. Drugim zaś jest montaż monitoringu - kamer CCTV tak by monitorowały pracę osób pracujących na terenie przedsiębiorstwa. Kamery w zakładzie pracy minimalizują ryzyko wystąpienia wypadków, kradzieży, a w przypadku nieprzyjemnej sytuacji pozwalają jasno określić, kto jest winny przewinienia.
 • Monitoring w miejscach użyteczności publicznej jest powszechnie stosowany w większych i mniejszych miastach takich jak Gdańsk, Starogard Gdański czy Malbork. Z jednej strony skutecznie odstrasza wandali, złodziei czy przestępców, z drugiej zaś pełni funkcję czysto psychologiczną. W wielu przypadkach kierowcy na widok zamontowanych przy drodze kamer, zwalniają.


Co jest potrzebne do montażu monitoringu CCTV?

Monitoring przemysłowy pracuje w oparciu o trzy podstawowe elementy: kamery, system przesyłania i magazynowania obrazu oraz miejsce odbioru obrazu. System monitorowania możemy zainstalować zarówno w wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. W przypadku, kiedy planujemy zainstalować kamery przemysłowe na elewacji, warto zadbać o odpowiednią jakość kamer, aby nie ulegały one uszkodzeniu z powodu warunków atmosferycznym oraz zapewniały odpowiednią jakość obrazu.

Dzięki rejestratorom system przesyłania i magazynowania obrazu z kamer może występować w formie analogowej lub opierać się o technologie internetowe. Niezależnie od wyboru musimy zadbać o to, aby materiały rejestrowane przez kamery CCTV mogły być swobodnie zapisywane na dysku twardym lub w chmurze o odpowiedniej pojemności.

W skład systemu monitoringu CCTV wchodzą:

 • Kamery i obiektywy,
 • Rejestratory do monitoringu,
 • Zasilacze i przewody zasilające,
 • Monitory CCTV oraz przewody wideo,
 • Przewody lub zestawy bezprzewodowe do przesyłania sygnału wideo / audio,
 • Uchwyty, obudowy,
 • Wtyczki i gniazda do przewodów,
 • Zasilacze UPS bądź zasilacze buforowe z akumulatorami do awaryjnego zasilania urządzeń.

Jakie informacje powinniśmy uzyskać od profesjonalnej firmy zajmującej się montażem kamer do monitorowania?

 • Wskazanie optymalnego miejsca montażu monitoringu,
 • dobranie odpowiedniej ilości kamer CCTV,
 • dobranie sprzętu i oprogramowania do potrzeb (monitoring analogowy, monitoring IP, monitoring HD-CVI, monitoring HD-SDI),
 • określenie sposobu montażu urządzeń przewodowych bądź bezprzewodowych,
 • przeszkolenie z obsługi systemu,
 • informacje o częstotliwości serwisu i gwarancji.

Montaż monitoringu w Gdańsku, Gdyni czy Starogardzie Gdańskim proponuje wiele firm. Warto wcześniej sprawdzić opinie na ich temat, by uniknąć niepotrzebnego stresu, zniszczenia sprzętu czy uszkodzenia elewacji.

Masz pytania? Zapraszamy do zapoznania sie z naszą ofertą i kontaktu z nami.

Źródła:
https://kb.pl/
https://www.auto-swiat.pl/

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow