Jaki monitoring zewnętrzny do domu?

Masz dom i zastanawiasz się nad montażem systemu monitoringu, by skutecznie zabezpieczyć siebie i mienie przed włamaniem i kradzieżą? Nie zapomnij, że oprócz kamer wewnątrz budynku, warto zainwestować także w monitoring zewnętrzny! Co wchodzi w jego skład i jaka powinna być dobra kamera zewnętrzna? Dowiedz się więcej!

Monitoring zewnętrzny domu - dlaczego warto?

Zacznijmy od tego, że system monitoringu zewnętrznego do domu to coś, w co warto zainwestować pieniądze. Przede wszystkim - koszt urządzeń będzie prawdopodobnie nieporównywalnie niższy niż straty w przypadku włamania czy kradzieży. Druga sprawa, dzięki kamerom zewnętrznym w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca możesz widzieć, co dzieje się na terenie Twojej posesji i w jej pobliżu. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na połączenie systemów monitoringu i alarmowego, uzyskasz kompleksową ochronę, a pamiętaj, że Twój spokój i Twoje poczucie bezpieczeństwa są bezcenne!

Oczywiście, warto pamiętać, że nie każdy system monitoringu zewnętrznego będzie równie efektywny. Szalenie istotny jest dobór odpowiednich urządzeń (co nie zawsze jest tak pewne). Na rynku można znaleźć niezliczoną ilość elementów monitoringu zewnętrznego. Proces wyboru potrafi być więc dość trudny. Na szczęście, istnieją firmy, takie jak DNMAX, które pomagają w doborze i konfiguracji monitoringu - zarówno na zewnątrz, jak i w domu!

Domowy monitoring zewnętrzny - z czego się składa?

System monitoringu zewnętrznego składa się z kilku elementów. Są to kamery, rejestratory, zasilacze i dyski twarde. To dzięki nim system może działać skutecznie, chroniąc ludzi i mienie przed włamaniem czy kradzieżą.

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje system monitoringu zewnętrznego do domu, niestety, nie jesteśmy w stanie udzielić Ci odpowiedzi. Jest to zależne od tylu aspektów, że nie sposób jest podać konkretną kwotę, jaką musisz przeznaczyć na ten zakup. Od razu jednak uspokajamy - na rynku znajdziesz produkty w różnych cenach, różniących się pod wieloma względami. Na szczęście, wcale nie trzeba kupować tych najdroższych, by uzyskać skuteczną ochronę.

Dobra kamera zewnętrzna, czyli jaka?

Najwięcej problemów jest najczęściej z wyborem odpowiednich kamer zewnętrznych. Dlaczego? Ich wybór potrafi przyprawić o zawroty głowy!

Postanowiliśmy więc Ci pomóc i wymienić te czynniki, które bezpośrednio wpływają na to, że kamerę można określić jako “dobrą”.

Są to przede wszystkim:

  • wysoka jakość nagrywania,
  • liczba rejestrowanych klatek na sekundę (wpływająca na płynność obrazu),
  • odpowiednia pamięć,
  • detekcja ruchu,
  • zasięg widzenia w nocy,
  • cyfrowa redukcja szumów,
  • kompensacja światła wstecznego.

Oczywiście, to tylko kilka aspektów spośród wielu, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru kamery zewnętrznej - kluczowego elementu systemu monitoringu.

W tym miejscu chcielibyśmy się zatrzymać na chwilę przy wysokiej jakości nagrywania urządzenia. Bez spełnienia tego kryterium, niestety, nie ma szans na ujęcie sprawcy włamania. Warto pamiętać, że nagranie musi być wyraźne. Inaczej funkcjonariusze nie będą w stanie zidentyfikować złodzieja/złodziei.

Oczywiście, wciąż zdarzają się osoby, które kupują najtańsze kamery lub montują atrapy, myśląc, że te odstraszą potencjalnych sprawców. Trzeba mieć jednak świadomość, że obecnie złodzieje są w stanie szybko stwierdzić, jak wygląda zabezpieczenie domu. Dlatego też posiadanie dobrych kamer zewnętrznych jest nie tyle opcją, co koniecznością. Oczywiście, o ile chcesz się czuć bezpiecznie.

Jaką kamerę zewnętrzną wybrać - bezprzewodową czy przewodową?

Ostatnie pytanie, na jakie odpowiemy w tekście, jest także związane z wyborem kamer zewnętrznych. Jakie są lepsze - bezprzewodowe (WiFi) czy przewodowe?

O ile kamery na WiFi są montowane obecnie dość często - szczególnie w budynkach już zamieszkałych - nie są one zawsze najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku jest się ograniczonym mocą sygnału i jego zasięgiem. Przez to, mogą wystąpić problemy z przesyłem danych.

Jeżeli wybierze się kamery zewnętrzne przewodowe (np. typu PoE), sygnał audio-wideo może być stabilnie przesyłany na odległość nawet kilkuset metrów. Jest to ogromna korzyść i ich przewaga nad kamerami na WiFi.

Potrzebujesz monitoringu zewnętrznego do domu? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

W DNMAX specjalizujemy się między innymi w projektowaniu, montażu i serwisie systemów monitoringu zewnętrznego do domu. Profesjonalnie, terminowo i z pełnym zaangażowaniem pomożemy Ci w dobraniu odpowiednich elementów systemu, kompleksowo go zaprojektujemy i - jeżeli mieszkasz w okolicy Trójmiasta - również zamontujemy.

Pracujemy tylko na sprzętach najwyższej jakości, takich marek, jak m.in. Hikvision i Dahua, zatrudniamy najlepszych specjalistów i mamy ogromne doświadczenie w branży. Dzięki temu, współpracując z nami, masz pewność, że wykonamy usługę zawodowo!

Zapraszamy do kontaktu!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow