Jaki alarm do domu w 2023?

System alarmowy to w ostatnim czasie niemal must have w większości domów jednorodzinnych. Ludzie dbają o bezpieczeństwo swoich najbliższych oraz chcą być maksymalnie zabezpieczeni w przypadku potencjalnego włamania czy kradzieży.

Jak alarm do domu jest aktualnie najbardziej skuteczny? W jaki warto zainwestować? Postanowiliśmy napisać szerzej o tym, jakie elementy systemu alarmowego są absolutnie niezbędne, by mówić o skutecznej ochronie oraz jaka instalacja alarmowa jest najlepszym wyborem w domu jednorodzinnym.

System alarmowy - elementy obowiązkowe

Zastanawiasz się, jaki alarm do domu będzie najlepszy w 2023 roku? Zacznij od stworzenia listy jego części, które są absolutnie obowiązkowe.

System alarmowy składa się z następujących elementów.

Centrala alarmowa

Bez niej nie ma mowy o żadnym alarmie w domu! Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania systemu alarmowego. Mimo że co do zasady nic się przy niej nie rusza, powinna być okresowo serwisowana.

Istotne jest to, by znajdowała się w odpowiednim miejscu. W końcu, jako serce systemu alarmowego, jest jego kluczowym elementem.

Czujniki

Najważniejszymi czujnikami instalacji alarmowej są oczywiście czujniki ruchu. Montuje się je najczęściej do sufitu lub ściany. Ich głównym celem jest identyfikacja ruchu na monitorowanym obszarze (najczęściej w pomieszczeniu, gdzie są umiejscowione).

Oprócz tego, istnieją także m.in. czujniki otwartych drzwi i okien.

Sygnalizatory

To właśnie dzięki sygnalizatorom możesz dowiedzieć się o zagrożeniu.

Ze względu na rodzaj emitowanego sygnału, wyróżniamy:

  • sygnalizatory optyczne (wykorzystujące sygnalizację świetlną),
  • sygnalizatory optyczno-akustyczne (łączące sygnalizację świetlną i dźwiękową),
  • sygnalizatory akustyczne (wykorzystujące sygnalizację dźwiękową).

Klawiatura sterująca

Klawiatura sterująca (inaczej - manipulator kodowy) jest zbliżona wyglądem do telefonu. To dzięki niej można przeglądać alarmy i obserwować usterki.

Dialer

Najprościej rzecz ujmując, dialer to urządzenie, które służy do informowania konkretnych osób o występującym alarmie.

Jak widzisz, systemy alarmowe składają się z wielu elementów, z których każdy ma inny cel. Dopiero razem tworzą kompletną instalację alarmową.

Systemy alarmowe w domu jednorodzinnym - rodzaje

Stoisz aktualnie przed wyborem systemu alarmowego do domu jednorodzinnego? Najpierw dowiedz się, jakie są rodzaje alarmu domowego:

  • system sygnalizacji włamania i napadu,
  • alarm włamaniowy,
  • alarm pożarowy,
  • alarm zalania wodą,
  • alarm tlenku węgla.

Poza tym, musisz także zdecydować, czy postawisz na system alarmowy bezprzewodowy czy przewodowy. Chyba nie musimy Ci wyjaśniać głównej różnicy między nimi, prawda...? Omówimy natomiast plusy i minusy obu rozwiązań.

Bezprzewodowy system alarmowy

Jeśli chodzi o ten system alarmowy, jest on zdecydowanie prostszy w montażu niż przewodowy. Wiąże się to z tym, że nie trzeba montować jego okablowania. W związku z tym, jego instalacja jest szybka i - z reguły - bezproblemowa.

Z drugiej strony, wadą tego systemu alarmowego jest ryzyko zakłóceń łączności radiowej.

System bezprzewodowy stosuje się najczęściej w przypadku małych, średnich i dużych domów jednorodzinnych i mieszkań oraz niewielkich punktów usługowych

Przewodowy system alarmowy

Montaż przewodowego systemu alarmowego jest zdecydowanie bardziej czaso- i pracochłonny. Jednakże, jego konserwacja jest już zdecydowanie mniej kosztowna niż w przypadku systemu alarmowego bezprzewodowego.

Jeżeli chodzi o przewodowy system alarmowy, istnieje tu zdecydowanie mniejsze ryzyko zakłóceń. Wszystko to dzięki wyłącznej drodze transmisji.

System alarmowy tego typu stosuje się najczęściej w większych obiektach usługowych i handlowych, a także halach produkcyjnych i magazynach.

System sygnalizacji włamania i napadu - świetny do domu jednorodzinnego

Czy rzeczywiście warto wyposażyć się w system sygnalizacji włamania i napadu do domu jednorodzinnego?

Jest to z pewnością system alarmowy bardzo kompleksowy. Zabezpiecza zarówno przed napadem, kradzieżą, jak i uszkodzeniem mienia czy - rzecz jasna - włamaniem. Co istotne - oprócz funkcji alarmowej, pełni także inne, nie mniej istotne, jak chociażby zarządzanie domem.

Jeżeli zależy Ci na tym, by w domu jednorodzinnym czuć się maksymalnie bezpiecznie, warto rozważyć instalację systemu alarmowego, jakim jest SSWiN.

System alarmowy do domu - co brać pod uwagę przy wyborze?

Skoro już wiesz, z czego się składa system alarmowy i jakie są jego rodzaje, pora na kolejny aspekt związany z wyborem alarmu do domu. Napiszemy Ci, co wziąć pod uwagę, wybierając system ochrony ludzi i mienia.

Rodzaj domu jednorodzinnego

Jaki dom jednorodzinny chcesz zabezpieczyć? Parterowy czy piętrowy? A może dodatkowo z szeroko wykorzystywaną piwnicą i/lub strychem? W każdym przypadku istnieją inne rozwiązania, które najlepiej zabezpieczą Twoją posesję.

Dla przykładu, o ile w domu parterowym nie ma tego problemu, w piętrowym warto wyodrębnić strefy alarmowe. Wiąże się to z tym, że całe piętro w nocy może być rozbrojone, podczas gdy parter powinien być wówczas maksymalnie chroniony.

Pożądany stopień zabezpieczenia domu

Zależy Ci na zabezpieczeniu samego domu czy całej działki? Jeżeli chodzi o nowoczesny system alarmowy, strefy mogą być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Dzięki temu, zabezpieczysz nie tylko dom, ale i chociażby ogródek.

Budżet

Jeszcze przed wyborem alarmu do domu, warto ustalić budżet na cały system. Jeśli będzie wystarczający, być może uda Ci się stworzyć alarm do domu z centralą, umożliwiającą zarządzanie także innymi urządzeniami. Jest to ogromne ułatwienie. Co więcej - zaletą bardziej zaawansowanych systemów alarmowych jest to, że można nimi sterować z dowolnego miejsca na Ziemi!

Wybierz DNMAX i skorzystaj z kompleksowego wsparcia fachowców z branży!

Wybierając system alarmowy do domu, warto korzystać z pomocy fachowców. Wtedy ma się gwarancję, że instalacja alarmowa będzie stworzona profesjonalnie oraz obejmie wszystko to, co niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz bezprzewodowy alarm, czy postawisz na system alarmowy przewodowy, w każdym przypadku możemy Ci kompleksowo pomóc! Zaprojektujemy go, zamontujemy oraz zajmiemy się jego serwisem. Oczywiście, możesz skorzystać z pakietu usług, ale nie jest to obowiązkowe.

DNMAX to najwyższe standardy obsługi klienta i fachowe wsparcie! Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że warto powierzyć nam wykonanie instalacji alarmowej w domu jednorodzinnym!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow