Smart Home - przyszłość w zasięgu ręki.

Oglądając filmy science fiction, w których bohaterowie żyją w swoich inteligentnych domach-kapsułach, nieraz zastanawialiśmy się, kiedy będzie to możliwe. Czy nie byłoby pięknie, gdyby ogród sam troszczył się o podlanie, pies zawsze chodził nakarmiony o regularnych porach bez kiwnięcia palcem z naszej strony, a gorąca kąpiel czekałaby na nas punktualnie na czas powrotu do domu z pracy? Inteligentny dom co to? Przyszłość jest dzisiaj proszę Państwa i inteligentne rozwiązania dla domu są dostępne już teraz!

Inteligentny dom – co to jest i z czym to się je?

Tak naprawdę inteligentny dom to nie jeden system, ale zbiór systemów inteligentnych i urządzeń do automatyki domowej, z którymi jesteśmy w stanie porozumiewać się i wydawać polecenia korzystając przykładowo ze smartfona.

Inteligentny dom to nie tylko komfort i wzrost funkcjonalności mieszkania, ale i wniesienie bezpieczeństwa na nowy poziom, jak i zmniejszenie kosztów życia. W końcu będziemy mogli kontrolować natężenie oświetlenia, temperaturę, a nawet i prąd w gniazdkach elektrycznych, dzięki czemu energia elektryczna nie będzie szła na marne.

Instalacja systemu inteligentnego domu składa się z kilku podstawowych elementów. Tworzą ją urządzenia, którymi się steruje (np. lampy, rolety, brama garażowa), które połączone są przewodami lub poprzez sieć bezprzewodową z czujnikami (np. czujnik dumu, ruchu bądź temperatury) oraz włącznikami (np. na ścianie lub w aplikacji mobilnej), a wszystkie te elementy łączy się w jednostce centralnej (ten element jest opcjonalny, zależy od rodzaju systemu).

Dla większości z Was, podgląd na posesję i monitoring nie są nowością, jednak być może nie słyszeliście jeszcze o zaawansowanych czujnikach będących w stanie wykryć ruch, otwieranie drzwi czy okien, jak i również pożar, zalanie lub ulatniający się gaz.

Instalacja inteligentnego domu - czy jest to drogie?

Nie ma co ukrywać, że w momencie pojawienia się tej futurystycznej technologii na rynku, głównym targetem firm byli majętni klienci chcący luksusu. Jednak tak jak z każdą technologią, im dłużej jest na rynku, tym bardziej przystępna cenowo się staje. Nie musimy również szaleć i iść na całego chcąc dodać trochę inteligencji do naszego domostwa, a możemy stopniowo rozszerzać jego funkcjonalność wraz ze wzrostem naszego doświadczenia czy wymogów.

Jak przebiega sterowanie domem? - „A co się stanie, jeśli zabraknie prądu?”

Widzieliście kiedyś horror, w którym dom zaczął sam się kierować własnymi prawami nie słuchając się poleceń właściciela? A co, jeśli w takim Smart Home nagle zabraknie prądu, a ja zostanę uwięziony w środku? No nic, po prostu chwycisz za klamkę, a bramę garażową otworzysz ręcznie. System inteligentnego domu jest skonstruowany w zgodzie z przepisami bezpieczeństwa, zresztą w Europie tzw. „blackouty” są rzadkością, a nie codziennością. Po wszystkim chwycimy za komórkę (sterowanie domem z telefonu brzmi niesamowicie atrakcyjnie, prawda?) czy inny pilot i ustawimy pożądaną temperaturę wnętrza, jak gdyby nigdy nic.

Inteligentny dom system na Pomorzu – w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni

We wcześniejszym artykule poruszaliśmy już temat bezpieczeństwa na Pomorzu. Czy to fala turystów latem czy turystyczne miejsca świecące pustkami poza sezonem, warto postawić na bezpieczeństwo w tak popularnym regionie, jakim jest nasze województwo pomorskie. Smart Home to nie tylko system sterowania domem, ale igwarancja bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Zaawansowane czujniki dadzą nam znać o niechcianych gościach prosto na nasz telefon, a może i uda nam się zabawić w „Kevina samego w domu” spuszczając rabusiom roletę antywłamaniową na głowę.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow