Inteligentne czujniki alarmowe do domu i firmy

Inteligentny dom, inteligentny system alarmowy, inteligentne czujniki alarmowe… Wydawać by się mogło, że obecnie wszystko jest “inteligentne”. Co jednak należy przez to rozumieć?

Wraz z postępem technologicznym, ludzie potrafią tworzyć coraz bardziej skomplikowane i innowacyjne urządzenia. Sprzęty te posiadają ogrom zastosowań, nierzadko świetnie zastępując pracę człowieka. Czy to dobrze? Oczywiście, że tak, o ile urządzenia są rzeczywiście “inteligentne” z uwagi na swoje funkcje, a nie tylko samą nazwę.

Inteligentne czujniki alarmowe - przegląd

Szukasz czujników alarmowych do domu czy firmy? Zależy Ci na tym, by były wysoce skuteczne i jednocześnie właśnie inteligentne? Sprawdź funkcjonalności czujników alarmowych, które podniosą bezpieczeństwo Twojego domu czy firmy na zdecydowanie wyższy poziom!

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu są jednymi z najczęściej wybieranych systemów w inteligentnych domach. Nic dziwnego, inteligentne czujniki alarmowe tego typu posiadają wiele zastosowań.

Urządzenia te są z reguły niewielkich rozmiarów, działają po Wi-Fi i wyróżniają się eleganckim designem. Dzięki temu nie tylko nie szpecą, ale wręcz “zdobią” wnętrze.

Poza najbardziej oczywistą ich funkcjonalnością, jaką jest detekcja ruchu, inteligentne czujniki tego typu potrafią również wykrywać światło i/lub temperaturę. Jeśli interesuje Cię zakup inteligentnego czujnika ruchu, podczas jego wyboru, zwróć szczególną uwagę na żywotność jego baterii i szybkość odpowiedzi na zdarzenie, a także poziom czułości.

Czujniki gazu

Czujnik gazu to must have w przypadku domów czy firm, gdzie istnieje ryzyko jego ulatniania się. Inteligentne czujniki gazu skutecznie wykrywają zarówno gaz ziemny, jak i gaz z butli. Powiadomią Cię o jego ulatnianiu się nawet wówczas, gdy będziesz daleko od domu. Wszystko dzięki aplikacji mobilnej, która ułatwia sterowanie wszystkimi systemami w inteligentnym domu.

Czujniki dymu

Czujniki dymu działają na podobnej zasadzie co inteligentne czujniki gazu. Wykrywają jednak nie gaz, a dym, ogień czy też pożar w jego początkowej fazie. “Komunikują się”, podobnie jak pozostałe inteligentne czujniki, za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. Czujniki tego typu warto zamontować nie tylko np. w kuchni, ale i pozostałych pomieszczeniach domu lub biura. Dzięki temu dym zostanie wykryty maksymalnie szybko, a Ty będziesz mógł spać spokojnie, nawet będąc daleko od czujników.

Czujniki zalania

Czujników zalania jest na rynku naprawdę dużo. Różnią się głównie stopniem zaawansowania i funkcjonalnościami. Jeżeli chcesz się realnie zabezpieczyć na wypadek zalania, warto postawić na zestaw bezprzewodowych urządzeń, które łącznie stworzą skuteczny, inteligentny system przeciwzalaniowy. Są to np. bezprzewodowy czujnik oraz bezprzewodowy zawór bezpieczeństwa, odcinający dopływ wody po wykryciu zalania.

Czujniki otwarcia (stykowe)

Czujnik otwarcia sygnalizuje, gdy coś jest - jak sama jego nazwa wskazuje - otwarte. Z reguły jest on złożony z dwóch części (znajdujących się obok siebie w pozycji “zamkniętej” i oddalających się w “otwartej”).

Inteligentne czujniki otwarcia są najczęściej montowane na drzwiach lub oknach. Jeżeli zsynchronizujesz je z innymi czujnikami, możesz uzyskać bardziej zaawansowaną kontrolę (np. ustalić włączenie świateł w domu po otwarciu drzwi).

Na co zwrócić uwagę, wybierając inteligentny czujnik alarmowy?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że na rynku można znaleźć setki czujników alarmowych różnego typu. Jak wybrać najlepsze?

Warto mieć na uwadze poniższe aspekty:

  • możliwość integracji czujników inteligentnych,
  • żywotność baterii,
  • czułość urządzeń,
  • łatwość obsługi sprzętów,
  • intuicyjność aplikacji mobilnej dla użytkowników czujników.

Oczywiście, to tylko kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. W rzeczywistości, jest ich zdecydowanie więcej. Dlatego też, jeśli nie jesteś pewien, co wybrać, dobrze jest skonsultować się ze specjalistami w tym zakresie!

Inteligentne czujniki alarmowe są ważnymi elementami w inteligentnych domach i biurach!

Czym byłby inteligentny dom bez zaawansowanych technologicznie czujników alarmowych…? Automatyka staje się coraz bardziej rozwinięta. Wiele osób chce wiedzieć 24/7 o tym, co się dzieje w ich domu czy biurze i mieć nad tym pełną kontrolę. Zresztą, trudno im się dziwić.

Na szczęście, dzięki inteligentnym czujnikom alarmowym, możesz być spokojny o swój dom, nawet będąc daleko.

Potrzebujesz wsparcia w zakresie doboru systemu alarmowego czy inteligentnych czujników do domu lub biura? Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami! Z przyjemnością Ci pomożemy - zarówno w znalezieniu najlepszych elementów systemu smart home, jak i montażu urządzeń. Jesteśmy profesjonalni, terminowi i solidni! Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z naszego kompleksowego wsparcia!

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE

inni o nas

Zobacz 37 opinii o nas i zostaw komentarz. Pomóż nam w ciągłym rozwoju naszej firmy. Nasze usługi zawsze świadczymy rzetelnie i na najwyższym poziomie.
zostaw
komentarz
Logo partnear DNMAX systemy zabezpieczeń
knx logo producenta sprzetu do monitorowania
Logo firmy roger - partnera DNMAX
GALERIA
OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

nasze realizacje

SERWIS 24H

Polityka prywatności
©2021 DNMAX all rights reserved

powered by getknow